A když věříme, tak omezeně. Faktorů, které mohou lyži proměnit k nepoznání, je totiž celá dlouhá řada: Originalita jezdce a jeho potřeby a možnosti. Externí vlivy jako typ sněhu a sklon svahu v kombinaci s aktuálním nastavením vybavení (mazání, hrana, deska, bota)… To vše přebarvuje výsledný obraz recenzované lyže i velmi dramaticky. A to nemluvíme o délce, která z jedné lyže udělá tolik originálů, v kolika délkách se nabízí. Říci tedy, že lyže XY je agresivní obřačka, může platit až poté, co přidáme exaktní údaje o její délce a samozřejmě přípravě hrany.

Za roky přemýšlení o lyžích jsme dospěli k tomu, že každá lyže najde svého vděčného majitele, a tak se snažíme každý model definovat tak, aby si jej mohl zájemce spárovat sám se sebou. V tom tkví i hlavní úkol pro každého, kdo si chce lyži pořídit – přemýšlejte o svém lyžování, definujte sami sebe, třeba zrovna s pomocí škály, kterou používáme pro zachycení charakteru lyže. Pokud to uděláte zodpovědně, nebude mít problém najít si tu svou osudovou lyži.


SNOWtest 2019 – základní fakta

  • Davos, Švýcarsko, přelom března a dubna
  • Dvě desítky testérů od expertů po rekreačně-sportovní lyžaře
  • Texty sepisují redaktoři SNOW na základě souhrnných výsledků sebraných od jednotlivých testérů

Tuning lyže rozhoduje!

Opakujeme to rok co rok, ale musíme, protože to je zásadní: první, co vyžadujte u kterékoli lyže, je profesionální servis. Nemusíte sami nutně ovládat odborné finesy a termíny jako odklon, úhel hrany, podbrus, grot… V dobrém servisu vám poradí a konkrétní lyži připraví přímo pro vás na míru. Několikrát se nám stalo, že testovaná lyže byla až na hranici ovladatelnosti a jezdci ji chtěli zahodit – vždy za to mohly špatně připravené hrany a po jejich přeformátování se lyže proměnila v beránka.

Na SNOWtestu nám zajišťují profesionální a jednotnou úpravu hran testovaných lyží na moderním automatu v Montana Sportu na pražském Barrandově.