LAST MINUTE - Netradiční lyžařské zážitky (7 dní lyžování a každý den jiný zážitek) - kaledář akcí - SNOW.cz
Domů Kalendář lyžařských akcí alpské závodní lyžování LAST MINUTE - Netradiční lyžařské zážitky (7 dní lyžování a každý den jiný zážitek)

LAST MINUTE - Netradiční lyžařské zážitky (7 dní lyžování a každý den jiný zážitek)

Již uskutečněná akce - archiv
19.03.2011 - 26.03.2011
Kalendář  -  alpské závodní lyžování

- - - Arabba

LAST MINUTE na tuto akci - více infotmací na http://jdi.jsemvip.cz/dolomiti2011

**Prožij netradiční lyžařské zážitky! Exkluzivní zájezd s průvodcem do Dolomit.

7 dní lyžování v italských Dolomitech a každý den jiný netradiční zážitek.**

Čeká nás celých 7 dní lyžování a zážitků v lokalitě italských Dolomit. Apartmánové ubytování ve vesnici Arabba přímo u místní lanovky nám poskytuje velkou výhodu v ideálním strategickém místě: bez dojíždění, skoro žádné docházení, umístění na okruhu Sella Ronda, flexibilnost požadavků jednotlivých účastníků, možnost delšího lyžování a vzdálenějších výletů. Region ARABBA / MARMOLADA je pro pokročilejší nejlepší lyžařský region italských Dolomit a na přelomu března/dubna jsou zde nejtvrdší svahy z okruhu Sella Ronda. Skipas dolomitisuperski nám dává možnost neomezeného lyžování ve 12 regionech s celkovou délkou okolo 1200 km perfektně upravených lyžařských sjezdovek. Březnový termín garantuje dobré počasí a posezóní ceny. Součástí zájezdu bude průvodce zprostředkovávající zážitky a hladký průběh akce. Zajištění ubytování, skipasů, lyžařského pojištění bez limitu krytí a možnosti dopravy bude součástí.

Navštívíme závodní sjezdovku světového poháru Saslong (Val Gradena). Dále sjezdovku Seceda (Val Gardena), kde se jezdí pravidelný ročník nejdelšího obřího slalomu na světě Gardenissima. 6 km dlouhý sjezd vyhrál i náš Ondřej Bank s druhým nejlepším časem historie. Na tuto sjezdovku se dostaneme skrze horský masiv za pomocí lanovky - "zubatky". Následně náš sjezd bude dlouhý kolem 12 km a to až do vesnice Ortisei.

Zalyžujeme si v regionu Arabba za pomocí lanovky Porta Vescovo na nejlepších sjezdovkách italských Dolomit. Prozkoumáme zde volné terény u místních sjezdovek, které nevyžadují speciální výbavu ani pokročilou znalost jízdy mimo vyznačené sjezdovky. Pokud bude počasí příznivé, podíváme se na nejvyšší horu italských Dolomit - Marmolada a sjedeme její 12 km sjezd do údolí, městečka Malga Ciapela. V březnu jsou zde nejlepší sněhové podmínky.

Jeden den nás čeká černá závodní sjezdovka světového poháru Gran Risa / Piz La Illa (Alta Badia). Alternativou nám bude nádherná a opravdu dlouhá červená sjezdovka, která končí ve stejném místě. V regionu Alta Badia navštívíme i další přilehlé sjezdovky popř. snowparky. Na vrcholu Pralongia je pak možnost za přízniznivých podmínek zajímavého helikoptérového výletu či transportu. Cena se pohybuje mezi 70 - 95 € a podmínkou je obsazená helikoptéra. Následně zajedem na skalnatý horský masiv Lagazuoi regionu Cortiny d´Ampezzo. Z tohoto vrcholu je výhled na polovinu dolomit a jeho jméno je známe především díky vojenským štolám z II. Světové války. Následně nás čeká 11 km dlouhý sjezd zakončený jízdou za koňským spřežením. Celý den zakončíme ve městě Corvara na nejlepším aprés ski Sella Rondy - L´Murin, vícepatrová dřevěná chalupa s místní hudbou a místním drinkem "spritz".

Pokusíme se projet okruh Sella Ronda v alespoň v jednom směru. Sella Ronda je 26 km dlouhý okruh přes údolí Gardeny, Fassy, Livinallonga a Badie. Nabízí celodenní lyžování bez toho, aby člověk jel 2x stejnou sjezdovku ale dostal se zpět na výchozí místo. Tento okruh lze jet ve dvou směrech přitom každý nabízí jiné sjezdovky. Pro pokročilé jezdce freeride nabízí vrchol Sella (střed okruhu Sella Ronda) sjezd žlebem Mittagstal, kde se konají freeride známé závody (Red Bull). Samozřejmě navštívíme spousty dalších zajímavých sjezdovek, míst a stravovacích zařízení.

Jednotlivé zážitky, které bude dle požadavků účastníků a za příznivých podmínek zrealizovatelné:

 • helikoptérový výlet či transport
 • jízda na lyžích za koňským spřežením
 • více než 3 dlouhé sjezdy o délkách kolem 10 km
 • celodenní okruh Sella Ronda, dva směry a pokaždé jiné sjezdovky
 • závodní sjezdovky světového poháru regionů Alta Badia a Val Gardena
 • bezpečný freeride pro začátečníky bez nutnosti speciální výbavy
 • nejvyšší hora italských dolomit Marmolada
 • L´Murin - nejlepší aprés ski vůbec
 • zábavné krosové dráhy pro všechny lyžaře (přejezdy automobilů, tunely, apod.)
 • měřené závodní tratě pro širokou veřejnost
 • freeride pro pokročilé - žleb Mittagstall
 • výlet na horu Lagazuoi známou z II. světové války
 • výlet skrze horský masiv lanovkou "zubatkou" do odlehlého údolí

Další akce v kalendáři v kategorii alpské závodní lyžování

V této kategorii nejsou žádné další akce

Komerční tipy