Mrazivé počasí hluboko pod nulou vytáhlo do sněhem zavátého krušnohoří pouze 51 závodníků. Ti se nejprve museli poprat s dopolední dvoukolovou kvalifikací, ze které nastupovali do odpoledního finále.

Nejvíc se v sobotním závodu dařilo trojici mužů Bergmann, Kutil a Gutwirth, která spolu s trojicí žen Zábranská, Suchanová a Sírová obsadili stupně vítězů. Dianě Augustinové, která je letos v ženské kategorii mimořádně úspěšná a na obou předchozích závodech stála vždy na pomyslné bedně, unikly medailové pozice o vlásek a obsadila 4. místo. Stejně tak Pavlína Duffková skončila tentokrát až na 9. místě.

O2 4x4 Neklid
Darek Bergmann, juniorský závodník startující v ČP ve vyšší věkové kategorii, porazil všechny přítomné muže svou vítěznou jízdou (backside 720 na prvním skoku, fronside invert 5 na druhém skoku a switch backside 720 na třetím skoku) a navíc byl vyhlášen i jako autor nejlepšího triku závodu, kdy skočil na třetím skoku switch backside 900.

Výsledky  O2 4x4 ČP ve freestyle snowboardingu 2009 – Neklid - 14.2.2009


Muži
Ženy Junioři
Děti
1. Darek Bergmann
2. Václav Kutil
3. Filip Gutwirth
1. Lucie Zábranská
2. Klára Suchanová
3. Eliška Sírová   
1. Martin Mikyska
2. Štěpán Krováček
3. Jakub Král
1. Ondřej Porkert
2. Tomáš Císař
3. Daniel Porkert
Freestyle snowboardisté se sejdou až za 14 dnů ve Špindlerově Mlýně na velkém finále série 4x4. A tam už jde jezdcům o všechno – nejen o celkové vítězství v ČP a možnost užívání automobilu Škoda Fabia po dobu jednoho roku, ale především o přímý postup do semifinále březnového Quiksilver Snowjamu Martina Černíka.

Další informace na www.snowboarding.cz

O2 4x4 Neklid
O2 4x4 Neklid
O2 4x4 Neklid