Články o lyžování na SNOW.cz - SNOW.cz

Na českých horách začíná lyžařská sezóna 23/24 slibně již o prvním prosincovém víkendu

Horská střediska v ČR dokončují přípravy k zahájení lyžařské sezóny a již o nadcházejícím víkendu se rozjedou první areály. Počasí milovníkům zimy nebývale přeje, přírodní sníh a mrazy umožňují brzké otevření středisek. Již od poloviny listopadu se lyžuje na Monínci.

Zahájen předprodej vstupenek na skialpový festival a závod Noc tuleních pásů!

Po úspěšném loňském ročníku se Pec pod Sněžkou začátkem příštího roku opět promění v centrum skialpinismu. Od 18. do 21. ledna budou moci všichni příznivci skialpinismu zavítat na desítky odborných přednášek, workshopů a testovat vybavení, nebo si užít výlety po Krkonoších. Nebude chybět ani legendární noční závod Noc tuleních pásů nebo noční proch...

Česko 23/24: investice do vylepšení a modernizace lyžařských středisek přesahují miliardu korun

Česká horská střediska před nadcházející zimní sezónou investují přes 1 miliardu Kč.

Novinky dámské sportovní značky Johaug poprvé v Praze

Pozvánka na slavnostní prezentaci prémiové značky, které se osobně zúčastní její zakladatelka, olympijská vítězka Therese Johaug.

Děti zdarma či úspora několik set euro. Rakouské hory lákají na výhodný předprodej skipasů

Do začátku lyžařské sezóny ještě pár týdnů zbývá, avšak boj o lyžaře dávno začal. V Rakousku spojilo síly několik vyhlášených a u českých lyžařů oblíbených skiareálů a už nyní nabízejí společné sezónní skipasy ve výhodném předprodeji, díky kterému zejména rodiny mohou ušetřit i několik tisíc korun.

Tyrolsko: nové lanovky i nové zimní aktivity 2023/24

Kromě několika nových lanovek se mohou zimní návštěvníci v Tyrolsku v sezóně 2023/24 těšit i na další nové atrakce.

Špindlerův Mlýn: Propojování lyžařských areálů Svatý Petr a Medvědín začalo

Tři sta milionů korun letos Skiareál Špindlerův Mlýn investuje do nadcházející zimní sezóny. Návštěvníci největšího krkonošského střediska se už letos mohou těšit na zásadním způsobem rozšířené modré sjezdovky, ale hlavně na dvě zbrusu nové sjezdovky, to vše s nejnovějším systémem technického zasněžování. Jde o první fázi plánovaného propojení obou...

Terapie kyslíkem pomáhá ubírat roky i kila

Cítíte, že byste potřebovali dodat více síly, energie, a třeba i trochu zhubnout? Jednou z možností je intervalová hypoxicko-hyperoxická terapie (IHHT) neboli kyslíkový trénink. Tato unikátní metoda vychází z osvědčeného výškového tréninku astronautů, pilotů a vrcholových sportovců.

Kaiserwinkl v Tyrolsku: tajný tip pro rozmanitou zimní dovolenou

Tyrolská prázdninová oblast Kaiserwinkl je velmi známá a populární v Rakousku i v Německu, čeští návštěvníci o ní však moc povědomí nemají, přestože se nachází hned za bavorsko-tyrolskými hranicemi nedaleko města Kufstein, kudy mnozí projíždějí. Co tedy tento skrytý kout tyrolských Alp nabízí lyžařům?

V Trentinu jsou hory přístupné i hendikepovaným

Trentino není jen pro otrlé sportovce s nezlomnou fyzickou kondicí a schopností zdolávat tamní hory a údolí po svých. Tato provincie v severní Itálii testuje pilotní projekty, které pomohou přiblížit krásu místní přírody a čerstvý horský vzduch i hendikepovaným lidem.

Pozvánka: Závod horských kol MTB Jizerský sprint 2.9.2023

Máte rádi horská kola, ale nikdy jste si netroufali závodit? Nebo naopak rádi přijímáte výzvy? Pro amatéry i pokročilé je na první sobotu v září v Horním Polubném v Kořenově připraven již šestý ročník závodu horských kol!

Mistryně světa Jasmine Flury ve sjezdu věří Kästlím

Uplynulá sjezdařská sezóna potvrdila, že se značka Kästle vrací mezi světovou špičku. Nyní tato rakouská značka angažovala úřadující mistryni světa ve sjezdu Jasmine Flury.

Horská střediska zahajují letní sezónu, zhruba polovina Čechů plánuje v létě pobyt na našich horách

Horská střediska v Česku postupně zahajují letní sezónu. I letos se objeví na horách novinky, zejména pro cyklisty. Zájem o české hory je přitom podle aktuálních odhadů ještě o něco vyšší než v loňské letní sezóně.

Sezóna 2022/23 v Jižním Tyrolsku ještě nekončí: ze zasněžených hor do rozkvetlých údolí

I když už země není zavalená sněhem, na lyže stále není pozdě. Nadcházející dny a týdny si navíc zima v Jižním Tyrolsku podává ruku s jarem, což vytváří nové možnosti trávení lyžařského dne.

Tatranský rychlostní rekord odolal snaze mezinárodního týmu

Nejrychlejší lyžaři ze Slovenska, Polska a České republiky se ve středu 1. března pokusili v Lomnickém sedle ve Vysokých Tatrách zdolat 44 let starý rychlostní rekord Tater. Rekordně rychlou jízdu Poláka Jaceka Niklinského z roku 1979 (180,63 km/h) se i přes snahu všech zúčastněných nepodařilo překonat.

Závodníci z celého světa se opět připravují na závody Světového poháru FIS Masters Cup v Peci pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou i letos bude hostit další ročník Světového poháru ve sjezdovém lyžování kategorie Masters. Závodní víkend letos připadá na 11. až 12. března, kdy první den bude věnován slalomu a následující pak obřímu slalomu. Soutěžit se bude na tratích sjezdovky Javor místního SkiResort ČERNÁ HORA – PEC, jednoho z nejlepších lyžařských areálů v Č...

UYN novým partnerem SLČR

Inovativní a vysoce výkonné základní vrstvy funkčního oblečení, které nabídnou maximální komfort i v nejméně přívětivých podmínkách. Čeští reprezentanti v lyžování a snowboardingu se budou moct spolehnout na spodní prádlo přední italské značky UYN, která se stala novým oficiálním partnerem Svazu lyžařů České republiky.

Nejlepší světové lyžařky míří na Kronplatz. Sněhové podmínky jsou ideální

Královský kopec Kronplatz v Jižním Tyrolsku, nejoblíbenější destinace českých lyžařů v Itálii, je v plném provozu s ideálními sněhovými podmínkami a bez jakýchkoliv úsporných omezení. V minulém týdnu v horních pasážích napadlo 20 cm čerstvého sněhu a ještě připadne, teploty již zůstanou mrazivé. V Dolomitech je zkrátka lyžařská sezóna rozjetá parád...

Největší setkání skialpinistů v Čechách

Letitá tradice závodu Noc tuleních pásů se loni rozšířila na čtyřdenní skialpinistický svátek plný setkávání a workshopů na témata, která se skialpu týkají. Kromě účasti (ať jako závodník, nebo fanoušek) na závodu se tak můžete potkat a v jejich odbornosti proškolit s předními českými odborníky na různá témata – od počasí přes lavinovou prevenci a ...

Lanovka na Monínci začne jezdit 16. prosince 2022, ceny skipasů budou dynamické

Monínecký areál zahájí zimní sezónu v pátek 16. prosince, a to jako obvykle večerním lyžováním od 18 – 21 hodin. Hlavní novinkou letošní sezóny je spolupráce s mezinárodním věrnostním programem Gopass, díky kterému si mohou lyžaři při nákupu online vybrat nejvýhodnější ceny skipasů a využít věrnostního programu, který platí v pěti zemích Evropy.

Komerční tipy