Zima v Tyrolsku začala. Na ledovci Hintertux napadlo od 25. října celkem 100 cm čerstvého sněhu. Díky tomuto obrovskému množství může být na ledovci Hintertux již o víkendu (29.-31. října) otevřeno přilehlé lyžařské středisko Sommerberg a v provozu tak bude již 86 km kilometrů sjezdovek. Sarah Moser z Hintertuxských ledovcových lanovek je s vynikající sněhovou pokrývkou velmi spokojena.

V Tyrolsku je již v provozu všech 5 ledovcových lyžařských oblastí: takže také na ledovcích Stubai, Rettenbachferner, Pitztal a Kaunertal běží již lyžařský provoz v plném proudu. Také v Kitzbühelských Alpách s mohou od příštího víkendu první lyžaři těšit z bílé nádhery: Tuto sobotu zahájí víkendový provoz čtyřsedačková lanovka Resterhöhe ve středisku Pass Thurn a v Kitzbühelských Alpách panoramatická přibližovací lanovka z Breitmoos. Družstvo žen rakouského lyžařského svazu využije dobré podmínky v Kitzbühelu pro krátký tréninkový tábor příští víkend.

Díky brzkému sněžení jsou také první běžkařské trasy již upravené: asi 50 cm srážek se v oblasti Obertilliachu ve východním Tyrolsku postaralo o fantastické běžkařské a tréninkové podmínky. "Biatlonový král" Ole Einar Bjoerndalen "srdcem z Obertilliachu" trénoval už 27.10. v běžkařském a biatlonovém centru východního Tyrolska a špičkové poměry na něj velmi zapůsobily. Zhruba 10 - 15 km stop již mohlo být upraveno.