Otevření nové lanovky Dorfbahn 1+2 (8sedačková kabina), která nahradí dvě dvojité sedačkové lanovky, znamená skutečné zlepšení kvality přepravy v oblasti Königsleiten. Cesta dlouhá 3 kilometry vedoucí do horní stanice ve výšce 2200 m nad mořem, těsně pod vrchol Königsleitenspitze, trvá jen 8 minut. A jako zvláštní bonus, má vyhřívané sedadla. Nová stanice se nyní může pochlubit mateřskou školou, dětským koutem Kinderland a horskou restaurací Gipfeltreffen, u nichž jde vidět důraz na pohodlí, který se prolíná celou Zillertal Arenou.

V oblasti Gerlos byla stávající 4sedačková lanovka Falschbach nahrazena moderní 8sedačkovou gondolou s vyhřívanými sedadly. Kabinové lanovky jsou více odolné proti silnému větru, a také bezpečnější a pohodlnější pro malé děti.

V oblasti Zell byla lanovka Wiesenalmbahn (8sedačková), postavená před dvěma lety a známá pod jménem Karspitzbahn 1, rozšířena o druhou část směrem na Karspitz, kde nahradí stárnoucí Sportbahn. Zároveň byl zkompletován zasněžovací systém u tohoto populárního a takřka legendárního sjezdu.

Zillertal Arena investovala přibližně 32 miliónů Euro do modernizace infrastruktury.

Více informací na: http://www.zillertalarena.com/…_winter.html