lanovky a vleky - tématické články - SNOW.cz

Lanovky se záchrannými kabinami v Ötztalu

V rakouském údolí Ötztal najdeme hned dvě osmimístné kabinkové lanovky, které mají z důvodu pod trasou nepřístupního terénu evakuaci řešenou pomoci unikátního systému se záchrannými kabinami.

Lanovka Gaislachkoglbahn 3S v Söldenu slaví 15 let

Již téměř 15 let jsou v provozu nové lanovky na Gaislachkogel v Söldenu. Zatímco první úsek tvoří standardní 8místná kabinka, na druhém a z hlediska terénu náročnějším úseku byla postavena lanovka systému 3S.

Nová šestisedačka na Bílé slavnostně otevřena

V sobotu 16. prosince byla slavnostně otevřena nová šestisedačka na Bílé v Beskydech nahrazující původní neodpojitelnou čtyřsedačku, nechybělo ani symbolické přestřižení pásky a bohatý program pro návštěvníky. První lyžaře svezla nová lanovka nicméně již v úterý 12. prosince.

Česko 23/24: investice do vylepšení a modernizace lyžařských středisek přesahují miliardu korun

Česká horská střediska před nadcházející zimní sezónou investují přes 1 miliardu Kč.

Tyrolsko: nové lanovky i nové zimní aktivity 2023/24

Kromě několika nových lanovek se mohou zimní návštěvníci v Tyrolsku v sezóně 2023/24 těšit i na další nové atrakce.

Podpěry na Bílé smontovány vrtulníkem

Ve dnech 8 až 10. října byly vrtulníkem smontovány traťové podpěry nové šestisedačky na Bílé.

Kitzbühel: skipas v mobilu a dvě nové vyhřívané lanovky

Kitzbühel je jedním z největších, nejinovativnějších a nejlépe hodnocených lyžařských středisek v Rakousku, a tak není divu, že bude i jedním z prvních, kde bude možné lyžovat se skipasem v mobilním telefonu místo čipové karty.

Paganella: nová lanovka ve výukové zóně v Andalu a rozšířené sjezdovky

V italském rodinném lyžařském středisku Paganella se mohou návštěvníci těšit na novou lanovku ve výukovém areálu a širší a bezpečnější dojezd sjezdovek do údolí.

Lanovky v Andoře

Andorra ležící v Pyrenejích na pomezí Francie a Španělska je malá země žijící téměř výhradně z turistického ruchu a bezcelního prodeje spotřebního zboží.

Ski park Gruň má lanovku již 10 let

V nadcházející sezóně uplyne již 10 let, kdy se na sedačkové lanovce můžeme svézt také v menším beskydském areálu Ski park Gruň.

Výstavba šestisedačky na Bílé pokračuje

Na Bílé v Beskydech pokračuje výstavba vyhřívané šestisedačky Doppelmayr s bublinou.

10 let unikátní lanovky v Telnici

V letošním roce oslavila své desetileté výročí unikátní lanovka v největším lyžařském areálu východní části Krušných hor – Telnice. Jedná se o celosvětově velmi málo rozšířenou odpojitelnou dvousedačkovou lanovku.

Desetileté výročí skiareálu Plešivec

Lyžařský areál Plešivec se třemi lanovkami, který byl bezesporu největší českou novinkou roku 2013, oslaví v nadcházející sezóně desetileté výročí provozu.

Dvacet let lanovek v Černém Dole

V roce 2003 se tehdy ještě nepříliš známé krkonošské lyžařské středisko Černý Důl dočkalo své první lanovky, pokud tedy nepočítáme nákladní lanovku, která přepravuje vápenec do Kunčic nad Labem.

Plose: 10místná kabinka jako moderní vstup do areálu

Novou přístupovou lanovkou se v sezóně 2023/24 svezou lyžaři v jihotyrolském středisku Plose. Původní stísněnou 6místnou kabinku, do níž již bylo obtížné umístit i moderní lyže se širší patkou, nahrazuje prostornější 10místná kabinka, o třetinu na 2 400 os./h se také zvýší přepravní kapacita lanovky.

Padesát let kyvadlové lanovky Blatten–Belalp

V roce 2022 oslavila své významné padesátileté výročí kyvadlovka lanovka v méně navštěvovaném, avšak o to krásnějším menším švýcarském středisku Belalp v Bernských Alpách kantonu Wallis.

Klausberg: nová 10místná kabinka a více sjezdovek v jihotyrolské aréně Ahrntal

Menší, avšak překvapivě moderní jihotyrolské středisko Klausberg v údolí Ahrntal staví do sezóny 2023/24 novou 10místnou kabinku, která v prodloužené trase a s novými sjezdovkami nahrazuje starou sedačkovou lanovku Sonnen.

Serfaus: z vesničky pohodlně na lyže i zpět díky nové 10místné kabince Komperdell

Oblíbené tyrolské rodinné středisko Serfaus potěší návštěvníky v sezóně 2023/24 novou 10místnou kabinkou Komperdell na páteřní trase mezi vesničkou a lyžařským areálem.

Alpine Crossing aneb přelet přes Alpy s výhledem na Matterhorn: nová lanovka propojila Zermatt s Cervinií

Od 1. července 2023 vozí turisty nová robustní, větruodolná, pohodlná a prostorná panoramatická kabinková lanovka systému 3-S z italské strany z vrcholku Testa Grigia na vrchol Klein Matterhorn. Spolu s lanovkou stejného typu z Trockener Stegu na švýcarské straně, s níž se setkává ve výšce 3 883 m, vzniklo celistvé propojení Zermattu a Cervinie lan...

Lagdei - Lago Santo: historická jednosedačka v národním parku

V celé Itálii najdeme již jen posledních 9 provozních jednosedačkových lanovek – jedna z nich se nachází v Apeninách v národním parku Parco Nazionale dell'Appennino Tosco-Emiliano a vede z Lagdei k horskému jezeru Lago Santo.

Komerční tipy