S novou lanovkou Dorfbahn 1+2 (osmikabinka), která nahradila dvě dvojsedačkové lanovky, to znamená opravdové zlepšení v kvalitě přepravy v oblasti Königsleiten! Lanovka je vybavena vyhřívanými sedačkami, což jistě potěší naše „sněžná robátka”. Nová horní stanice teď pro návštěvníky nabízí služby mateřské školky a horský restaurant Gipfeltreffen, který klade velký důraz na komfort.
Původní 4sedačková lanovka Falschbachbahn v Gerlosu byla nahrazena moderní osmikabinkou – také s vyhřívanými sedadly –, která vede stejnou trasou jako předchozí zařízení.
V oblasti Zell byla existující osmikabinková lanovka Wiesenalmbahn, která se teď nazývá Karspitzbahn 1, rozšířena o druhou část směrem na Karspitz, kde nahradí starý sportovní vlek. Zároveň byl u tohoto populárního a takřka legendárního sjezdu zkompletován zasněžovací systém.

Lanovkářské společnosti Zillertal Areny investovaly do modernizace infrastruktury okolo 32 milionů eur.

O sníh se starají farmáři

Časy se mění. Mistři sněhu zodpovědní za pokrytí svahů Zillertal Areny sněhem jsou hlavně farmáři. Kromě profesionálního technického proškolení mají také nejlepší předpoklady rozumět přírodě, klimatickým podmínkám a počasí. Podívejte se sami na www.zillertalarena.tv. Tam můžete shlédnout video o zasněžování v Zillertal Areně.

Celá Zillertal Arena zaručuje od prvního dne až po ten úplně poslední perfektní lyžařské podmínky. Umožňují to milionové roční investice do sněžných děl.

Ohňostroj rozmanitosti

Lidé v Zillertal Areně jsou samozřejmě blázni do lyžování. Milují sníh, ale užijí si zábavu a dobrodružství i mimo své milované lyžařské svahy.


Arena Coaster – velké vzrušení pro celou rodinu

Jeden pohled vzhůru – a srdce začíná bít rychleji: „Já jsem trochu znervózněla dokonce už během výjezdu,” říká odvážná mladá dáma. A sjezd? „To bylo pořádně adrenalinové nakopnutí!” Horská dráha Arena Coaster měří 1,5 km, nejdříve stoupá přímo vzhůru, pak klesá dolů do údolí. Ostré zatáčky, vlny, skoky, 360stupňová a 450stupňová smyčka vám přinášejí úplně nové zážitky a ještě více zábavy.


Zchlazení u Krimmelských vodopádů

Těm, kdo hledají klid a odpočinek mimo lyžařský svah nebo třeba jiný druh sportovního zážitku, nebo těm, kdo si chtějí užít přírodu a dobít své baterie, se v Zillertal Areně nabízí široká paleta možností. Romantická noční výprava ke Krimmelským vodopádům za světla planoucích pochodní, lezení v ledu na zmrzlém vodopádu Untersulzbach nebo rozjímavá procházka v adventním čase po stezce „Walder Krippenweg” skýtá úžasné možnosti rekreace.


Galaktická observatoř v Königsleitenu

Navštivte observatoř a nejvýše položené planetárium Evropy v Königsleitenu, kde se v Zeissově planetáriu na projekční klenbě o průměru 7 metrů představují divy vesmíru. Pokud je jasné počasí a prohlídky planetária jsou ukončeny, lze zde po setmění pozorovat slunce a hvězdy.
Kids-Line – s dětmi ve snowparku

Žlutý slon, maskot Zillertal Areny, mluví pouze jedním jazykem – univerzálním jazykem dětí! Zillertal Arena, jakožto areál přátelský k dětem, postavila ve snowparku speciální úsek Kids-Line, aby si i ti nejmenší tvrďáci mohli užít pocit, jaké je to být ve snowparku.
Více informací na: www.zillertalarena.com