Od října do května

Kdo se nemůže dočkat, aby zase připnul lyže na nohy, může se už od půli října vypravit do Engadinu. V sobotu 16. října byla na sedačkové lanvce Diavolezza Firn slavnostně zahájena lyžařská sezóna. Areály Corvatsch a Corviglia se pak přidají zanedlouho – 20. listopadu. Nejpozději od 18. prosince se pak rozjedou všechny lanovky a vleky ve čtyřech velkých a sedmi malých areálech celé oblasti. A lyžovat se bude až do 29. května 2011!

Na prvním místě sport

Zdejších 350 km sjezdovek vám dokáže nabídnout vše, na co si jen vzpomenete. Jen málokde jinde naleznete takovou pestrost jako v Engadinu Svatém Mořici. Každému svah podle jeho přání, mohlo by znít motto.

Záběr z webkamery z 8.11.2011

Na legendárních svazích Corviglie přímo nad Svatým Mořicem nejde jen o to vidět a být viděn, ale čeká vás tu opravdu sportovní zážitek. A může začít na „bílém koberci“ již v 7.45 hod. ráno, kdy se rozjíždí první lanovky, abyste si mohli dosyta užít čerstvě upravených sjezdovek. Celkem bezmála 100 km sjezdovek nevyjímaje tratě FIS je předpokladem pravého lyžařského požitku. Nechybí samozřejmě ani rozsáhlý snowpark pro freestylisty.Záběr z webkamery z 8.11.2011

Na Corvatsch míří ti, kteří hledají sportovní výzvy. Nejvyšší na lyžích dosažitelný bod ve východních Alpách s nadmořskou výškou 3 303 m vám vezme dech, a to nikoliv jen kvůli řidšímu vzduchu. Výhled odtud je zkrátka ohromující. Na tomto svahu si můžete užívat i na nejdelší – 4,2 km dlouhé – osvětlené sjezdovce Švýcarska.


Záběr z webkamery z 8.11.2011

Diavolezzu místní s oblibou nazývají slavnostní síní Alp, a to díky dechberoucí kulise masivu Bernina, která je odtud jako na dlani. Z Diavolezzy se můžete vydat po 10km ledovcovém sjezdu Morteratsch nedotčenou přírodou až na úpatí tohoto masivu.
Na protilehlém svahu Lagalb čekají kromě parádních sportovních sjezdovek také jedny z nejkrásnějších freeridových sjezdů v širokém okolí.

Klidný Zuoz je naopak ideální destinací pro odpočinkovou dovolenou v rodinném kruhu. Široké sjezdovky, sluneční paprsky, dětský park a snowpark se postarají o to, že si každý člen rodiny najde to své.

Off-piste trochu jinak

Ani bez lyží a snowboardu na nohou si nemusíte dělat žádné starosti o svůj program. Sáňkařský výlet na Muottas Muragl je vynikající příležitostí k aktivnímu odpočinku – při rychlé jízdě do údolí překonáte 705 výškových metrů a 20 zatáček. Muottas Muragl je vyhledávaným cílem i díky novému horskému hotelu s restaurací, kde můžete romanticky povečeřet.


Nezapomeňte na výhodnou rezervaci!

2x nocleh v hostelu ALL IN ONE HOTEL INN LODGE – 198 CHF / os. včetně snídaně, skipasu a veřejné dopravy v oblasti Engadin Svatý Mořic, navíc sleva na půjčení lyžařské nebo snb výzbroje
www.innlodge.ch
Tel.: +41 81 834 47 95

Akce a eventy 2010/11

26.–28. 11. 10
St. Moritz City Race
(www.stmoritz-cityrace.ch)

11.–12. 12. 10
FIS Světový pohár v alpském lyžování – super-G a obří slalom žen
(www.skiwordlcup.stmoritz.ch)

5.–9. 2.11
Stimorol Engadinsnow
(www.engadinsnow.com)

Informace

St. Moritz Mountain Pool**
7500 St. Moritz, T: +41 81 830 00 00
www.engadin.stmoritz.ch


Skipas zdarma

Skipas do lyžařského areálu Engadin můžete získat za bonusové SNOWbony, pokud si předplatíte SNOW! Více info v e-shopu SNOW.CZ a v informacích o předplatném