Ten kdo hledá spíš praktické informace, najde ve FREESKI freeridové průvodce po třech alpských střediscích, test 29 modelů freeridových lyží na sezónu 2010/11 nebo rady jak přistupovat ke stavbě vlastní překážky či soukromého snowparku.


Malá ochutnávka z obsahu:

Stíny mnichova

Minulá zima byla divná, Převrátila naruby všechny zažité jistoty a svým způsobem rozdělila zemi na dvě části. Zatímco severní část Německa byla sužována arktickými teplotami a bičována apokalyptickými bouřemi, na jižní regiony, zvláště východní Alpy, nezbyla skoro žádná sněhová pokrývka. Přemýšleli jsme, že by stálo za to navštívit ostrovy u severního pobřeží za účelem rail sessions, naštěstí aspoň Mnichov dostal později v sezóně svůj díl bílého zlata, takže jsme nebyli nuceni cestovat na sever a podnikli jsme několik nočních fotografických seancí v bavorské metropoli.
Polární noc, má zvláštní moc…

Co se vám vybaví, když se řekne Finsko? Sauna, tisíce jezer, polární záře, sobí spřežení, hokej, běžky, vodka, …? Ano, to jsou prvky neodmyslitelně spjaté s touto zemí ležící „na hranicích“ Ruska a Švédska. Ale ruku na srdce, víte toho alespoň polovinu toho, co o zmíněných dvou velkých sousedech?
Aljaška v prašanu

Z nejrůznějších freeridových videí známe skoro nadlidské kousky, které jezdci na aljašských svazích předvádějí, a jsem si jist, že většině z nás vrtá hlavou, do jaké míry je to, co vidíme, umožněno kvalitou a množstvím sněhu. To byla jedna z důležitých věcí, které jsem se chystal v průběhu naší výpravy zjistit.
Arctic sea trip

Dominik Brožek vzal auto, Mates Nykles fotoaparát, Jirka lyže, Moab Production zapůjčila kamery a pak už stačilo ujet cca čtyři tisíce kilometrů na sever od rodné hroudy.
007 on her Majesty's Secret Service

Krásné dámy v kožiších nastupují do kabiny lanovky, která vzápětí odjíždí. Škvírou pootevřených dveří je pozoruje muž, když je vzduch čistý, vyplíží se ven, nastoupí do lyží a odpíchne se do tmy, již v tu chvíli prořízne světlo reflektoru a kulky ze samopalů strážců Piz Gloria. Tak začíná legendární lyžařská scéna z bondovky Ve službách jejího veličenstva.
Snowpark

Snowpark je místo, kde snowboardisté nebo freeskieři mohou provádět své triky na různých překážkách. Jedná se vlastně o terénní úpravu sjezdovky ze sněhu, a díky tomu vytvoření řady překážek ze sněhu a jiných materiálů pro provádění freestylových triků.
Freeskiing verze 10/11

I letos je freeskiing tahounem lyžařského průmyslu, co se týká novinek a technologického pokroku. Zároveň je však vidět, že se situace usazuje, nabídka některých značek se přestává měnit, už tolik nepřibývají novinky, a někteří výrobci freeridové a freestylové řady dokonce redukují.
FREESKItest 2010/11

Test freeridových lyží pro sezónu 2010/11 jsme směřovali i letos do Tyrolska, tentokrát jsme však šli, na rozdíl od loňska, na jisto. Dostatečná nadmořská výška, ověřené terény a v neposlední řadě „pozdní zavíračka“ bylo přesně to, co jsme potřebovali.

Mnoho dalšího najdete v aktuálním čísle časopisu FREESKI 07.

Předplatné časopisu FREESKI vč. hodnotných balíčků můžete objednávat ZDE.