Luxusní hotel Omnia

Když se na podzim roku 2007 slavnostně otevřely brány hotelu Omnia, zaplesala srdce mnoha milovníků zimních sportů, kteří kromě kvalitního lyžování požadují také špičkové ubytovací a gastronomické služby. S hotelem Omnia situovaným hned pod centrálním parkovištěm a dolní stanicí kabinkové lanové dráhy tak může horské středisko Janské Lázně nabídnout tři důležité konkureční výhody: špičkový lyžařských areál na Černé hoře, dlouhodobě hodnocený jako druhý nejlepší areál v ČR, horský hotel Omnia, jemuž vévodí kromě perfektních služeb uznávaný šéfkuchař Martin Haken, a klidné romantické prostředí neposkvrněné chaoticky vznikajícími devoleperskými projekty a nájezdy „mladých a neklidných“ skupin turistů, které přijely za barovou a diskotékovou turistikou nebo snowboardovými závody. Omnia hotel je luxusní čtyřhvězdičkový hotel v Janských Lázních – kousek od nově zrekonstruované kabinové  lanové dráhy na Černou horu. Hotel má kapacitu 110 lůžek v celkem 43 dvoulůžkových pokojích a 2-4lůžkových apartmá. Pokoje, stejně jako celý interiér, jsou typické originálním designem a vysokým komfortem, které hostům vybavení a uspořádání prostoru nabízí. Moderní designový hotel je určen především pro náročnou klientelu. Je koncipován jako ideální místo jak pro romantické pobyty ve dvou či rodiny s dětmi, tak i firemní a společenské akce. Velmi oblíbeným místem je restaurace hotelu Omnia, které velí šéfkuchař Martin Haken a která nabízí vybraná jídla evropské i světové kuchyně.

 
Hotel Omnia 

Kuchař snů

Omnia disponuje restaurací pod vedením šéfkuchaře Martina Hakena, který má zkušenosti například z Flambée, Rybího trhu, Bellevue či několika švýcarských a německých restaurací. Kuchyně nabízí české i zahraniční speciality, vše z nejkvalitnějších a čerstvých surovin, což na je na horách opravdu ojedinělé. Na zimu plánuje Martin Haken zbrusu nový jídelní lístek. Hotel Omnia nabízí také bohaté sportovní a wellness zázemí a další běžné i netradiční služby. Jmenujme například babysitting, možnost zakoupit permanentku nebo služby lyžařské školy přímo na recepci nebo unikátní sušáky zabudované ve skříních na každém pokoji, které efektně a efektivně vysuší lyžařské oblečení.

   
 Martin Haken - kuchař snů Omnia hotel - bar 

Skiareál Černá hora - Janské Lázně

Vedle atmosféry Janských Lázní a luxusního a zároveň přívětivého hotelu Omnia je dalším základním kamenem tohoto lázeňského horského střediska skiareál Černá hora - Janské Lázně. Milovníci lyžování o jeho přednostech ví již několik let a věrní na něj nedají dopustit. Areál je dlouhodobě na 2. místě v hodnocení středisek v ČR. V hodnocení hrají prim délka a kvalita sjezdových tratí, kapacita a kvalita přepravních kapacit a doprovodné služby. I když se v minulých letech do areálu investovaly velké částky, investice nepřestávají, a areál tak nabízí stále lepší služby. Letos investuje MEGA PLUS s.r.o. do vybavení areálu dalších 55 miliónů Kč. Na sjezdové trati Pod kabinou je vybudován nový zasněžovací systém v délce 1,9 km, sjezdové tratě jsou vybaveny čtyřiceti novými tyčovými sněhovými děly – celkově areál disponuje počtem 66 děl. Přes silnici u dojezdu je pro lyžaře postaven nový most v délce 37 m a šíři 7,5 m, který vyřeší komfortní dojezd lyžařů k dolní stanici kabinové lanové dráhy. Kompletní rekonstrukcí prošla budova dolní stanice kabinové lanovky, návštěvníci zde najdou čtyři nové pokladny, půjčovnu se skiservisem, depot a zimní vchod pro lyžaře ze sjezdovky přímo do odjezdové haly s kabinkami. Ski-areál Černá hora - Janské Lázně prošel v posledních pěti letech výraznou modernizací v celkové hodnotě 500 milionů korun. Areál je vybaven moderní osmikabinovou lanovou dráhou, čtyřsedačkovou lanovou dráhou a 15 lyžařskými vleky v celkové přepravní kapacitě 13 245 osob za hodinu. Areál nabízí 13,25 km pravidelně upravovaných sjezdových tratí, kdy nejdelší sjezdová trať Suzuki Černohorská dosahuje délky 3 km, výkonným zasněžovacím systémem, dále 50 km denně upravovaných běžeckých tratí a 3,5 km dlouhou Černohorskou sáňkařskou dráhou.

 
 Nový most u dojezdu ke kabinkové lanovce