lyžování v Česku - tématické články - SNOW.cz

Analýza: Konec lyžování v Česku, nebo jedna nepovedená sezóna? Jaká je budoucnost lyžování u nás

Únor 2024 zlomí teplotní rekord posledních sta let a dost možná i důvěru části veřejnosti v budoucnost lyžování u nás. Je letošní superteplá zima předzvěstí konce lyžařského sportu na českých horách, nebo se prostě jen přehání?

Podnikatelé a obce sdružené v Asociaci horských středisek se ohrazují proti zkratkám o „konci lyžování“

První letošní měsíce znovu probudily démony mnohokrát vyvrácených mýtů o údajné škodlivosti technického zasněžování a vyprovokovaly část médií i veřejnosti ke zkratkovitým závěrům v duchu „technický sníh je fuj, lyžovat se má jen na přírodním sněhu, a když ten nebude, ať se sjezdovky klidně zavřou, stejně je to zábava pro úzkou elitu“. Proti tomu s...

Tipy SNOW tour: Ski Aréna Jizerky – tři v jednom

Ski Aréna Jizerky sdružuje na jeden skipas největší jizerskohorský areál Tanvaldský Špičák a dva rodinné areály Severák a Bedřichov. Chladnější klima těchto nejsevernějších hor u nás přispívá k dobrým sněhovým podmínkám, takže i nyní jsou na Tanvaldském Špičáku v provozu všechny hlavní sjezdovky a nabízejí momentálně velmi kvalitní svezení.

Herlíkovice Bubákov - lyžařský zážitek v Krkonoších pro celou rodinu

Zasněžená krajina uprostřed krkonošských lesů, upravené sjezdovky všech obtížností, moderní lanovky, lyžařská škola pro malé i velké, chutné občerstvení přímo na svahu a ubytování jen pár kroků od toho všeho. Co víc si přát? Nabídka skiareálu Herlíkovice – Bubákov je zkrátka synonymem pro ideální zimní rodinnou dovolenou, ale i jednodenní lyžovačku...

Tipy SNOW tour: Plešivec – zajezděte si na „tvrdých ženských“

Avizovaná obleva sice dorazila, ale české sjezdovky to až tak výrazně neovlivnilo, protože střediska už měla na sjezdovkách připravený dostatečný základ. My jsme o víkendu navštívili krušnohorský Plešivec, který nás příjemně překvapil pěkně tvrdými tratěmi, takže se na relativně rovném podkladu dalo lyžovat skoro celý den. Poprvé jsme tady také vyz...

Horský resort Rokytnice nad Jizerou láká na alpské lyžování na jedné z nejdelších tuzemských sjezdovek

Zasněžené vrcholy, spoustu sněhu a dobrodružství na horách, to vše nabízí Horský Resort Rokytnice nad Jizerou nacházející se v malebném prostředí Krkonošských hor.

Paseky nad Jizerou: pohodová rodinná dovolená

Při plánování rodinné dovolené s dětmi určitě přidejte do svého hledáčku Skiareál Paseky. V areálu na vás dýchne až domácí atmosféra, která společně s krásou starých roubenek rozesetých na stráních dělá z Pasek výjimečné místo.

Tipy SNOW tour: Herlíkovice – pravá krkonošská zima

Krkonošské Herlíkovice se o víkendu těšily z pohádkových zimních podmínek se sněhem obalenými stromy a dostatkem bílé nádhery nejen na sjezdovkách, ale i mimo ně. Zatímco sportovně laděné sjezdovky Herlíkovic vám dají do těla, rodinný Bubákov nechá vaše nohy na chvíli i odpočinout.

Lyžařské areály v ČR jsou připravené na jarní prázdniny 2024 a s cenami nižšími než v zahraničí

Prakticky všechna horská střediska v ČR fungují - v provozu je v nich přes většina dopravních zařízení a sjezdových tratí, tedy přibližně 360 lanovek a vleků a 300 km sjezdovek.

Tipy SNOW tour: Branná – malá, milá a stále oblíbená

Jesenický skiareál Branná je naší každoroční zastávkou, která nás z „hltání alpských safari kilometrů“ hodí do domácké pohody, kdy je na sjezdovkách cítit i slyšet hlavně radost dětí z lyžování, v hospodě u lanovky praská krb a majitel přezdívaný Bandita tu osazenstvu, co dolyžovalo, nalévá domácí slivovici.

Zima podle vašeho gusta na Dolní Moravě

Místní horské údolí, které není tak malé, jak by se na první pohled mohlo zdát, vám nabídne téměř vše, na co si jen v zimě vzpomenete. Ať už máte vášeň pro lyže, skialpy, nebo jen hledáte neotřelou zábavu na sněhu – Horský resort Dolní Morava vám to vše splní.

Bílá: vyhřívaná 6sedačka s bublinou je jen jednou z mnoha novinek

Na Ostravsku a v celých Beskydech dlouhodobě dominuje lyžařské nabídce skiareál Bílá – je nejen největší, ale hlavně nejvšestrannější a se zárukou dlouhé jarní sezóny.

Ski aréna Jizerky - tři areály pro rodiny s dětmi

Tři areály sdružené pod značkou Ski aréna Jizerky jsou ideálními místy pro rodinné lyžování a výuku malých lyžařů.

Přemyslov - rodinné lyžování na dohled Pradědu

Ski areál Přemyslov je moderním všestranným lyžařským centrem v Jeseníkách, které je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak sportovnější lyžaře. Mezi areály vybavenými sedačkovou lanovkou navíc patří k těm cenově nejdostupnějším.

Branná: Pohodová atmosféra a stejné ceny jako loni

Branná v Jeseníkách je příjemné místo pro rodiny s dětmi, jehož tváří není žádný pohádkový maskot, ale sám majitel, přezdívaný Bandita. Malý areál nabízí příznivé ceny, malé děti mohou využít provázkový vlek dokonce zdarma.

Říčky v Orlických horách: Moderní a zároveň tradiční lyžařský areál letos slaví 100 let lyžování na Orlickoústecku

Říčky si postupně vybudovaly renomé všestranného lyžařského areálu, kam se rádi vypraví sportovně ladění lyžaři, ale i rodinka s dětmi, kterým slouží hřiště s moderními výukovými prvky. První vlek a sjezdovka byly v Říčkách vybudovány již na konci 50. let minulého století, ale tradice lyžování v nejbližším okolí je mnohem delší – právě letos slaví ...

Nejdelší sjezdovky v Česku - skoro jako v Alpách

I když v Česku nemáme velehory a lyžuje se převážně v polohách do 1 200 m n. m., najdete u nás zhruba dvacítku sjezdovek, které se svou délkou a převýšením mohou měřit s těmi alpskými. Prozkoumejte české sjezdovky s délkou alespoň 1,5 km!

Večerní lyžování - nejdostupnější lyžování, jaké v Česku máme

Na osvětlených sjezdovkách si v Česku můžete zalyžovat na horách i v blízkosti měst, díky čemuž je večerní lyžování dostupné prakticky každému - není daleko, dá se na něj vyrazit i po práci a je levnější než celodenní skipas.

Nová šestisedačka na Bílé slavnostně otevřena

V sobotu 16. prosince byla slavnostně otevřena nová šestisedačka na Bílé v Beskydech nahrazující původní neodpojitelnou čtyřsedačku, nechybělo ani symbolické přestřižení pásky a bohatý program pro návštěvníky. První lyžaře svezla nová lanovka nicméně již v úterý 12. prosince.

Vyhlášení vítěze soutěže o Czech Skipass 2023/24

0

Czech Skipass – unikátní celosezónní lyžařská permanentka, letos umožní lyžovat ve 18 největších lyžařských střediscích po celé České republice.
Soutěžili jste a nemůžete se dočkat, jestli jste skipas vyhráli právě vy? Pojďte se podívat.

Komerční tipy