Engelberg

Engelberg

Mapa funguje na základní platformě Google Maps, která ale lze přepnout do 3D zobrazení platformy Google Earth.

V mapách jsou zaneseny ikony jednotlivých středisek. Když se na ikonku 1x klikne, zobrazí se základní informace, když se klikne 2x, pomyslná kamera zaměří přímo vybrané středisko.

Mapa obsahuje všechny druhy lanovek a vleků (kabinové lanovky, sedačkové lanovky, vleky, horské vláčky, metra) stejně jako sjezdovky všech obtížností vč. freeridových ploch.

3D mapa v současnosti obsahuje tato švýcarská střediska:

Samnaun, Engadin Scuol, Engadin Svatý Mořic, Davos, Arosa, Lenzerheide, Flims-Laax, Engelberg, Jungfrau, Les Diablerets, Čtyři údolí, Anzere, Crans Montana, Leukerbad, Brig Belalp, Aletsch, Sass-Fee a Zermatt


Crans Montana

Crans Montana

3D mapu najdete na www.snow.cz/3d-mapaDalší střediska budou postupně přibývat, abychom nakonec zaplnili mapu všemi významnými i méně významnými lyžařskými středisky Česka, Slovenska a Alp a časem třeba i většími středisky ze vzdálenějších končin Evropy (Pyreneje, Skandinávie), nebo také i některé ze zámoří (USA, Kanada).

V budoucnu máme v plánu zanést do mapy další informace, blízce související s lyžováním - trasy a zastávky skibusů, lyžařské školy, půjčovny lyžařského vybavení, běžecké tratě a mnoho mnoho dalších.


V mapě najdete i ikony hotelů, penzionů, apartmánů jak jednotlivých ubytovatelů, tak na projektu spolupracujících cestovních kanceláří (v současné době řetězec hotelů Sunstar a CK Fischer) - díky tomu si můžete ověřit, jak skutečně je váš hotel daleko od nejbližší sjezdovky nebo centra města, projet si virtuálně všechny sjezdovky ve středisku nebo si prohlédnout lyžařský terén ze všech úhlů.

Engadin Svatý Mořic


Tuto 3D mapu v současnosti využívá i portál www.mojesvycarsko.com, který zároveň přináší i jednu specialitu - 3D mapy tras švýcarských panoramatických vlaků.Z panoramatických vlaků máte na výběr:

Bernina Express

Trasa: Chur – St. Moritz – Berninapass – Poschiavo – Tirano (– Lugano)

Severojižní alpská magistrála železniční společnosti Rhätische Bahn je dlouhá 145 km a protíná horský kanton Graubünden. Nabízí okouzlující výhled z panoramatických vozů první a druhé třídy.

Více informací ZDE.

Glacier Express

Trasa: St. Moritz/Davos - Chur - Andermatt - Brig - Zermatt

Glacier express je nejpomalejší expres na světě s pozoruhodnou a dobrodružnou cestou trvající 7 a půl hodiny vedoucí přes 291 mostů, skrze 91 tunelů a přes 2 033 m.n.m. ležící průsmyk Oberalpass.

Více informací ZDE.

GoldenPass Line

Trasa: Luzern – Brünigpass – Interlaken – Zweisimmen – Montreux

Atraktivní a tradiční trasa vede skrze centrální Švýcarsko až k Ženevskému jezeru. Projedete kolem historických míst oblasti Luzernu přes průsmyk Brünigpass a kolem jezera Brienzersee do Interlakenu. Dále údolím Simmental až do Zweisimmenu, vlak projíždí také světoznámým střediskem Gstaad. Nakonec se vám po horských štítech otevře nádherný výhled na Ženevské jezero a vinohrady na stráních kolem jeho břehů.

Více informací ZDE.

Wilhelm Tell Express

Trasa: Luzern – Vierwaldstättersee – Flüelen – St. Gotthard – Bellinzona – Locarno/Lugano

Wilhelm Tell Express spojuje dvě velice atraktivní oblasti Švýcarska - Centrální Švýcarsko a italsky hovořící Ticino s jeho středomořskou atmosférou. Nově byla nyní zavedena dvě spojení denně z Luzernu do Ticina i zpět.

Více informací ZDE.

Palm Express

Trasa: St. Moritz – Lugano

Poštovním autobusem od ledovců k palmám: na cestě plné kontrastů ze Svatého Mořice přes průsmyk Maloja až do Lugana okusíte osvěžující „šampaňské klima“, uvidíte světoznámé lázeňská a prázdninová střediska horního Engadinu, ale i jižní šarm vesnic a městeček a kouzelně se třpytící Lago di Como (Itálie).

Více informací ZDE.

Voralpen Express

Trasa: Romanshorn – St. Gallen – Rapperswil – Arth-Goldau – Luzern

Voralpen Express je nejatraktivnější a nejpohodlnější spojení mezi Bodamským jezerem a jezerem Vierwaldstättersee. Vlaky jezdí každou hodinu z Romanshornu do Luzernu a zpět. Klimatizované vagony, panoramatická okna v první třídě a nekuřácký jídelní vůz činí cestu ještě příjemnější.

Více informací ZDE.

RegioExpress Lötschberger

Trasa: Bern – Lötschberg – Brig – Domodossola – Centovalli – Locarno

Jedinečná příroda a horská krajina se strmými loukami a svislými skalními stěnami se vám bude prezentovat při jízdě od jezera Thunersee přes průsmyk Lötschberg až do kantonu Wallis. Trasa spojuje město Bern, patřící k městským památkám UNESCO, s první přírodní památkou UNESCO v oblasti Alp „Jungfrau-Aletsch-Bietschhorn“ nejdelším alpským ledovcem. Dále přes Brig bude vlak pokračovat přes Simplonský tunel až do Locarna.

Více informací ZDE.