V rámci HUDY Snow Tour budete mít možnost:

  • v HUDY kamionu si prohlédnout aktuální novinky v oblečení a vybavení pro freeridové a skialpové lyžování z nabídky HUDYsport
  • zapůjčit si vyzkoušet freeridové a skialpové lyže a boty
  • zúčastnit se spolu s horskými vůdci HUDY Mountain Guide malé skialpové túry
  • dozvědět se od horských vůdců HUDY Mountain Guide více o prevenci lavinového nebezpečí a vyzkoušet si v praxi vyhledávání v lavině
  • zúčastnit se soutěže v lavinovém vyhledávání a vyhrát batoh Dueter Pace 20
  • ve vybraných střediscích se dozvědět více o freeridovém lyžování od členů HUDY Freeride Teamu a spolu s nimi si freeride vyzkoušet


Termíny a místa:

15. 1. 2011 - Valčianská Dolina (Malá Fatra)
23. 1. 2011 - Donovaly (Nízké Tatry)
29. 1. 2011 - Janské Lázně (Krkonoše)
6. 2. 2011 - Praděd - Ovčárna (Jeseníky)
13. 2. 2011 - Klíny (Krušné Hory)
19. 2. 2011 - Řeka (Beskydy)
27. 2. 2011 - Železná Ruda Nad Nádražím (Šumava)
5. 3. 2011 - Rokytnice nad Jizerou (Krkonoše)

HUDY Snow Tour se bude konat (pokud sněhové podmínky dovolí) v uvedených zimních lyžařských střediscích v uvedených termínech. HUDY kamion a HUDY stan s půjčovnou vybavení budou vždy umístěny co nejblíže hlavního parkoviště a nástupní stanice lanovky a budou výrazně označeny. Začínáme vždy v 8,00 hodin a končit budeme okolo 16,00 hodin.Materiál k zapůjčení:

Freeridové lyže Dynastar Sultan 94 s vázáním Rental ( můžete použít vaše normální lyžařské boty).
Skialpové lyže Black Diamond s vázáním Fritschi Freeride Pro včetně pásů (můžete použít vaše normální lyžařské boty).
Skialpové lyže Dynafit s vázáním TLT včetně pásů, skialpových bot Dynafit a teleskopických holí.
Batohy Deuter vybavené na skialpovou tůru. Budou obsahovat lopatu a sondu Black Diamond a lavinový vyhledavač Pieps.
Veškerý materiál budeme půjčovat na půl dne zdarma. Pro zapůjčení budete potřebovat platný průkaz totožnosti (občanský průkaz, pas nebo řidičský průkaz).


Soutěž v lavinovém vyhledávání

Můžete se zúčastnit soutěže ve cvičném lavinovém vyhledávání. Soutěžící s nejrychlejším časem dne získá batoh Deuter Pace 20 a lékárničku Deuter First Aid Kit. Zároveň bude každý den vylosován další soutěžící, který získá batoh Deuter Pace 20 a lékárničku Deuter First Aid Kit. Výsledky soutěže budou v následujícím týdnu zveřejněny na www.hudy.cz. Výherce budeme zároveň o jejich výhře informovat prostřednictvím e-mailu nebo telefonátu a zašleme jejich výhry prostřednictvím České Pošty. Každý soutěžící od nás dostane tašku s malým dárkem a informačními materiály.


Skialpová túra s horským vůdcem HUDY Mountain Guide

Každý den se budou konat dvě malé skialpové túry v okolí střediska. Začátek a sraz je vždy v 9,00 a ve 13,00 hodin u stanu HUDYsport. Celá túra zabere cca 1,5 hodiny. Vybavení na túru si můžete buď zapůjčit, nebo použít vlastní. V rámci túry vám horský vůdce HUDY Mountain Guide vysvětlí a prakticky předvede základy techniky skialpinismu, lavinové bezpečnosti a lavinové záchrany.

Rezervace vybavení na skialpovou tůru

Množství vybavení na skialp které půjčujeme je omezené, proto nám v případě zájmu napište na adresu snowtour@hudy.cz o které vybavení, termín a hodinu máte zájem a my vám výbavu zarezervujeme a e-mailem vaši rezervaci potvrdíme. Na túru můžete samozřejmě dorazit i bez rezervace, nemůžeme vám ovšem zaručit, že vás vybavíme vším potřebným.


HUDY Freeride Team

V některých střediscích budou zároveň přítomni členové HUDY Freeride Teamu. Předvedou vám ukázky freeridového lyžování a vezmou vás na malou freeridovou vyjížďku.

Přijďte se podívat na HUDY Snow Tour a vyzkoušejte freeride a skialpinismus!

Sledujte aktuální informace o HUDY Snow Tour na www.hudy.cz !