Pozvánky a akce - články - SNOW.cz

Závodníci z celého světa se opět připravují na závody Světového poháru FIS Masters Cup v Peci pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou i letos bude hostit další ročník Světového poháru ve sjezdovém lyžování kategorie Masters. Závodní víkend letos připadá na 11. až 12. března, kdy první den bude věnován slalomu a následující pak obřímu slalomu. Soutěžit se bude na tratích sjezdovky Javor místního SkiResort ČERNÁ HORA – PEC, jednoho z nejlepších lyžařských areálů v Č...

Snow Leopard Day: zanech stopu na Dolní Moravě

Chcete strávit víkend ve skialpovém duchu a zároveň udělat něco pro dobrou věc? Pojďte s Dynafitem 4. března na Dolní Moravu už tradičně sbírat výškové metry ve prospěch sněžných leopardů! Každý krok se počítá!

Největší setkání skialpinistů v Čechách

Letitá tradice závodu Noc tuleních pásů se loni rozšířila na čtyřdenní skialpinistický svátek plný setkávání a workshopů na témata, která se skialpu týkají. Kromě účasti (ať jako závodník, nebo fanoušek) na závodu se tak můžete potkat a v jejich odbornosti proškolit s předními českými odborníky na různá témata – od počasí přes lavinovou prevenci a ...

V Praze proběhne o víkendu na sídlišti Černý Most unikátní SNB a Freeski contest

V sobotu 10. 12. 2022 proběhne na sídlišti Černý most (Kopec pod Plechárnou - Bryksova 1002, Praha 14) Snowboard & Freeski JIB contest - soutěž ve freeski snb bude probíhat od 14:00, doprovodný program s hudební produkcí poběží až do večera. Na místě k tomuto účelu vyroste speciální snowarena.

Pozvánka: Lyžařská příprava na suchu s Ivanem Balekem 13. 8. 2022

0

Lyžařský nadšenec a autor seriálů o vhodném cvičení pro lyžaře pořádá pro zájemce letní lyžařskou přípravu na suchu v Kysuckém Novém Mestě na Slovensku.

Ach, ten kříž!

Stává se vám, že vám náhle vystřelí prudká bolest z kříže a zarazí vás v pohybu? Nebo vás v bederní části zad pobolívá týdny, nevýrazně, ale neustále se tak záda hlásí, že není všechno v pořádku a volají po změně?

Do lázní. A na lyže. Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně

Lyžaři jezdí na lyže, a když se k tomu namane i nějaký termální bazének, sauna nebo vířivka, je to příjemný bonus. Pokud ale máte rádi vodu a skutečný relax, můžete to otočit – jet do opravdových lázní a k tomu si občas zajít třeba na lyže. Jedeme směr Mariánské Lázně.

Na co se během letošní lyžařské sezóny připravit?

Lyžaři a snowboardisté se po uzavření většiny lyžařských areálů během sezóny 2020/2021 těší na to, že konečně vyrazí na tuzemské i zahraniční svahy. Čeká je ale mnoho novinek, na které v minulých letech nebyli zvyklí.

Proč a kdy uzavřít životní pojištění: Víte, jak začít?

Životní pojištění vám zajistí finanční jistotu v případě výpadku příjmu z důvodu úmrtí či pracovní neschopnosti. Kdy a za jakých podmínek je uzavření životního pojištění vhodné? A jaké druhy pojištění vůbec máme? Pojďte se s námi začít do průvodce, ve kterém vám také poradíme, jak si vybrat to nejvýhodnější pojištění na trhu.

3 způsoby, jak si užít dovolenou i jindy než v létě

Koncem léta se loučíme nejen s teplým počasím, ale často také s obdobím dovolených. Přitom cestovat mimo sezónu je mnohdy lepší. Nemluvě o tom, kolik volných dnů nám všem obvykle ke konci roku zbývá. Co tedy podniknout a kam se vydat, když chcete zažít něco bezva i po prázdninovém období?

Nejvýhodnější startovné na ČEZ Jizerskou 50 končí 30. září

Už máte své startovní číslo na ČEZ Jizerskou 50, která se uskuteční ve dnech 11.–13. února 2022? Že ještě ne? A není to škoda? My už se vidíme v zasněžených Jizerských horách a těšíme se, že se po roční pauze zase postavíme společně na start závodu v Bedřichově.

K2: The Impossible Descent – prvosjezd K2 na Snow film festu

V letošním roce po covidové pauze opět zamíří do více než 100 českých a slovenských měst SNOW FILM FEST, putovní festival filmu s zimní cestovatelskou a sportovní tématikou. Ve výběru šesti filmů tento rok nechybí lahůdka K2: The Impossible Descent, který budou mít diváci poprvé možnost vidět s českými titulky.

Změna termínu: Král bílé stopy opět ve filmu. Vyhlášen bude v sobotu 11. září

V sobotu bude korunován Král bílé stopy 2021. Tradiční anketa Svazu lyžařů ČR o nejlepšího lyžaře či snowboardistu sezony bude vyhlášena opět formou filmu, ve kterém se nejlepší závodníci představí ve velmi netradičních rolích. Z důvodu mimořádné změny ve vysílání ČT Sport se termín premiéry přesouvá z původně plánovaného úterý 7. 9. na sobotu 11. ...

MS v travním lyžování: 14násobný mistr světa Jan Němec - sám sobě největším soupeřem

Už za tři týdny se světová lyžařská elita sejde ve vesničce u Zlína, kde se uskuteční mistrovství světa v travním lyžování. Na startovní listině nebude chybět jméno jednoho z nejlepších lyžařů historie, který před pěti lety ukončil aktivní kariéru. Čtrnáctinásobný mistr světa Jan Němec se po pěti letech chystá na svůj reprezentační restart.

MS v travním lyžování: Martin Barták vyhlíží vrchol sezony ve Štítné

Už jen čtyři týdny zbývají do startu mistrovství světa a mistrovství světa juniorů v travním lyžování, které od 6. do 11. září hostí Štítná nad Vláří. Na zlínském svahu se představí hned 27 českých reprezentantů – jedním z nich bude i třináctinásobný juniorský mistr světa a držitel křišťálového glóbu za rok 2019 Martin Barták.

Moravský bikemaraton 2021 slaví jubileum

O posledním srpnovém víkendu se v Leštině pojede tradiční a pohostinný cyklistický maraton, který každoročně láká i známé tváře lyžování.

Sedmý ročník charitativních běhů Konta Bariéry „běží“, připojte se!

Sedmý ročník Run and Help neboli Běhání, které pomáhá, bude probíhat až do 20. června. Výtěžek z charitativních běhů, jejichž trať a délku si mohou jednotlivci i kolektivy zvolit sami, opět pomůže lidem s handicapem. Letos se vybírá na bionickou protézu pro jedenáctiletého sportovce Ondru. Ambasadorem 7. ročníku je moderní pětibojař a olympionik Da...

Česká značka Hannah získala sportovního Oscara

Česko se může pochlubit dalším úspěchem. Sportovní značka Hannah získala v italském Milánu významné ocenění Sport Movies & TV 2020 za nejlepší Krátký sportovní snímek. Do soutěže vyslala retrospektivní video Hannah Grant 2019, které již předtím bodovalo na festivalu Sportfilm Liberec. Vítězný snímek mapuje cestu sedmi dobrodruhů napříč několika stá...

Šestá řada úspěšného seriálu "Na skialpech přes hory" startuje 8. listopadu na ČT Sport

Stalo se to tradicí – už šestý rok vždycky na podzim vyrážíme s meteoroložkou Alenou Zárybnickou a sportovním komentátorem Jiřím Hölzelem na skialpy. Cílovou lokalitou je tentokrát rakouská spolková země Tyrolsko.

Komerční tipy