Závody Snowkite Masters 2011 jsou pro snowkitery jednou z největších událostí sezóny. Tohoto ročníku prestižní soutěže se zúčastnilo přes 70 jezdců z dvaceti zemí. Mezi nimi také sedm borců za český tým. Nejlépe si vedl Marek Zach „Murphy“ – legenda nejen českého snowkitingu.

Slunné počasí závodům přálo, s větrem to jako obvykle nebylo lehké. Místy byl nestálý, poslední akci závodů – Mountain Race – již nepřál vůbec. Naštěstí se všechny závody podařilo odjet.
Úroveň lyžařských triků byla tento rok opravdu vysoká, v Mountain Race na lyžích báječně zajel a na čtvrté místo dosáhl Filip Ševčík. Z vítězství se radoval norský jezdec Bjorn Kaupang.

Ve freestylu na snowboardu pak kraloval Francouz Chastagnol, Marek Zach se nakonec těšil z místa třetího, i když měl rozhodně na víc. Los mu ale bohužel příliš nepřál. Mezi něho a vítězného Chastagnola se vmáčkl švýcarský rider Romain Luppi.

Marek Zach si náladu zlepšil v poslední den závodů Snowkite Masters 2011 v Mountain Race závodu stylem start - cíl. V této rychlostní soutěži ho již nemohlo nic zastavit a zaslouženě vyhrál. Jen o kousek za ní, za dvěma francouzskými jezdci, se udrželi HARAKIRI rideři Lukáš Vogeltanz a Martin Florek.

Je tedy vidět, že Češi mají v tomto sportu opravdu co říct. V celosvětové špičce, která se na Snowkite Masters 2011 představila, se vyrovnali Francouzům i Norům a v mnohém je i předčili. Někteří si také rozšířili již tak široký repertoár triků, které zvládnou, a posunuli se tak zase o krok blíž pomyslnému snowkitingovému vrcholu.

Nad jejich výkony i umem jezdců z dalších snowkitingových zemí zůstává rozum stát. Posuďte sami – fotky z akce najdete na http://www.kiteboarding.cz/…-session.php . Na těchto stránkách také nalezete osobní komentáře riderů, kteří se závodů sami zúčastnili. Opravdoví milovníci adrenalinu tam najdou i video, které jim doslova vezme dech!