Celé středisko se skládá ze tří malých vesniček Serfaus, Fiss a Ladis vzájemně propojených lanovkami. Největší z nich je Serfaus. Region přezdívaný Slunečnou terasou Tyrolska, leží na náhorní plošině ve výšce 1 200 – 1 400 m n. m. Díky uzavřenému charakteru údolí zde bývají po celou zimu příznivé podmínky pro lyžování.

Svahy jsou orientovány na všechny světové strany, najdete zde nepřeberné množství terénů - pláně, les nebo menší skalky. V dosahu lanovek jsou terény vhodnější pro ty, kteří hledají dlouhou čistou lajnu, anebo pro ty, kteří s jezděním ve volném terénu teprve začínají, žádné dravé žleby a dropy. Pokud byste přece jen hledali něco drsnějšího, stačí nasadit stoupací pásy a po hřebenu si kousek „odběhnout“ do žlebů, kde najdete i exponované technické sjezdy.

Pěkné poježdění je například z lanovky Almbahn, kde se po levé straně sjezdovky nabízí hřeben končicí příjemným lesíkem. Traverzem se pak pohodlně dostanete zpět na spodní stanici lanovky.

Další krásné sjezdy nabídne údolí kolem lanovky Obere Scheidbahn.

Pro vyznavače backcountry lyžovaní bychom doporučili poslední lanovku Pezidbahn a na ni navazující hřeben z vrcholu Pezid (2770m n. m.), který skýtá velké množství prudších sjezdu přímo do údolí nad vesničkou Tosens.

Podmínky v době naší návštěvy nebyly ideální, ale i přesto jsme si dobře zajezdili ve středisku, jehož chloubou je především 190 km sjezdovek. Nejvíce z nich je červených (120 km), zbytek doplňují modré a černé. Do střediska Serfaus – Fiss - Ladis je to z Prahy přibližně 650 km z Brna pak cca 700 km. Sezóna trvá od půlky prosince do konce dubna.

Všeobecné informace:

Nadm. výška: 1200 – 2800 m n. m.
Převýšení: 1600 m
Celkem sjezdovek: 190 km
Modrých: 22 %
Červených: 63 %
Černých: 12 %
Sezóna: 3. 12. 2010 – 29. 4. 2011
Vleky: 12
Sedačkové lanovky: 15
Kabinkové lanovky: 12
Velkokapacitní kabiny: 1

Další informace:
www.serfaus-fiss-ladis.at/
www.snowpark-fiss-ladis.at


Video: