Muži

Mají celkově rozhodnuto – lze říci, že de facto už od ledna, kdy zázračnou šňůrou vítězných závodů nahnal Ivica Kostelic takový náskok, že by se býval od té doby nemusel postavit na lyže. Naopak malé globy za discipliny jsou do poslední chvíle nejasné. V disciplinách totiž chyběli dominátoři, a tak se body dělily mezi hodně jmen.

Sjezd:

Walchhofer nebo Cuche, první vede o 14 bodů.

Super-G:

nejspíše vedoucí Cuche, ale papírově i Streitberger, Kostelič a opět Walchhofer. Nestává se často, aby na konci sezony měl první v pořadí jen 291 bodů, ale zato ještě 19. sto!

Obří slalom:

pro nás nejzajímavější disciplina. Asi Ligety, teoreticky Svindal (poslední závody ale jel pod psa a sotva bodoval) a Richard.
Na 14. místě je Ondra Bank a o místo v 15 bude ještě boj. Jisté je nemá ani 11. Kostelič se 128 body, Bank má 112 a ještě 18. sto. Tam mohou být ještě posuny. Ondra se ale nejspíš do 15 nedostane, zatím je podle WCSL, tedy startovní listiny platné pro SP, sedmnáctý.

Slalom:

Kostelič nebo Grange, forma hovoří spíš pro druhého, ale Ivica má k dobru 36 bodů.

Ženy

Ty mají rozdané všechny malé globy až na GS, ale vrcholí celosezonní bitva o ten hlavní. Většinu sezony vedla Maria Riesch, před MS zdánlivě nedostižně, ale nyní vypadá situace obráceně. Lindsey Vonn nemilosrdně dotahuje, ztrácí už jenom 23 bodů a je v jasné psychické výhodě. Tu jí dávají i tři malé globy (DH, SG, SC).

Slalom

Slalomový vlastní Marlies Schild, jíž už o nic nejde a může si finále v pohodě vychutnat.

Obří slalom

Zbývá rozhodnutí v obřím slalomu. Poté, co vedoucí Tessa Worley ve Špindlu lehla už na Hřišti, předstihlka ji o 77 bodů Viki Rebensburg a jestli zajede alespoň svůj standard, nemůže prohrát. Na třetí příčku celkově má nejlépe zaděláno Tina Maze, i díky formě závěru sezony. Příští sezonu asi bude tvrdou uchazečkou o celkové prvenství.


Událostí u mužů je čerstvé rozhodnutí „dědka“ Cuche, že bude závodit ještě příští sezonu. Třicetí „mladíci“ v závěsu budou mít zase koho stíhat…

U žen zase „kauza boty“. Možná jste si všimli (v diskusi jsem to výslovně zmiňoval), že Lindsey ve Špindlu najednou stála v botách mnohem lépe než dosud, menší byly její děsivé „iksáky“, které jí skoro odrovnaly slalom a jeden nepříjemný pád v rychlostních disciplinách způsobily a další takřka zavinily. Vypadalo to, že fanatický osobní bootfitter – manžel Thomas – konečně na něco přišel, případně že coby za pochodu se učící laik konečně oslovil někoho pořádného. Místo toho ale Maria provalila, že prý Lins „tajně“ použila staré boty Rossignol (v létě 2009 nahonem přestupovala k Headu). Po dvou sezonách? Může to někdo, kdo na ni ve Špindlu koukal zblízka, potvrdit?

Kromě Banka v obřáku (start ve SL mu těsně unikl) se představí ještě Šárka Záhrobská ve slalomu. Při její sezoně i formě sotva něco čekat. O první elitní sedmičku už takřka určitě přijde, ale v 15 je zatím pohodlně (zatím 9. ve WCSL). Slušné umístění by jí pomohlo psychicky do dalších měsíců, ale je otázkou, zda by takové ukolébání v prodlužované naději (nebo spíš agónii?) vůbec bylo dobré…

Obsadíme zřejmě i týmovou soutěž, a tak se svezou i další.

Rozpis:

středa = sjezdy
čtvrtek = super-G
pátek = GS muži a SL ženy
sobota = SL muži a GS ženy
neděle = týmy