Středisko samotné je schované v údolí Pillerseetal a místní jej nazývají perlou freeridingu. Komu tohle místo nic neříká, vězte, že je od nás velmi dobře dostupné - je totiž ještě o údolí blíž než náš oblíbený Zillertal. Fieberbrunn není žádné velké středisko a pokud budete jen tak koukat po terénech z první lanovky, asi si řeknete „co já tady vlastně dělám?“, ale zdání klame.

Až budete stát na spodní stanici, vydejte se pravými žlutými vajíčky až na vrchol Lärchfilzkogel - je to jediné místo, odkud uvidíte na nejlepší freeridový kopec Wildseeloder, který byl vybrán pro závod Freeride World Tour. Wildseeloder vám nabídne jak opravdu náročné big lines, tak v levé části sjízdnější a přehlednější terény. Nejrychlejší cesta nahoru vede od chaty Wildseeloderhaus a nejzdatnějším zabere asi hodinku.

Nalevo od Wildseeloderu se tyčí další freeridový vrchol Henne. Na vrchol Henne je relativně krátký hike, který vás odmění několika krásnými severními žleby. Jestli se vám do nich nebude chtít, dá se sjet do sedla vlevo od vrcholu a vychutnat si je alespoň pohledem zespoda. Na Henne se nejlépe dostanete z horní stanice lanovky Hochhörndl, která je výchozím bodem pro téměř všechny sjezdy ve středisku.

Pokud máte raději přehledné pláně plné slunce, bude pro vás okolí lanovky Hochhörndl to pravé. Od horní stanice můžeme vřele doporučit dlouhý traverz za horou Henne. Čím dál budete traverzovat, tím déle se budete muset vracet zpět k lanovce, ale čisté sjezdy prašanem za to opravdu stojí. Výhodou návratu je, že se dá téměř celý odjet na lyžích.

A na závěr trochu kamzičení. Podél lanovky Reckmoos na vás čekají terény, kde si užijete zasypané kameny a skalky, jízdu mezi kosodřevinou a krátké žlebíky. A když se vám zkazí počasí, čeká vás objevování lesů pod kopcem Lärchfilzkogel a večerní párty pod sjezdovkou v baru S4.

Více informací o středisku: http://www.bergbahnen-fieberbrunn.com www.pillerseetal.at www.tyrolsko.cz