Na Hintertuxu nahradí pohodlná 10místná kabinka vyžilou dvousedačku Gefrorene Wand 3a, která vede z Fernerhausu na úpatí slalomového svahu do výšky 3 033 m n. m. Čas jízdy klesne při rychlosti lanovky 6 m/s na příjemných 5 minut. První kabinky svezou lyžaře ovšem až v listopadu 2011. V dalších letech by měla následovat krytá 8sedačka, která nahradí navazující starou 2sedačku na vrchol Gefrorene Wand.

Více informací:
Hintertux – parametry a výstavba nové kabinky Gefrorene Wand
http://www.hintertuxergletscher.at/…ne+Wand.htmlPitztalský ledovec chystá novou, vyhřívanou 8místnou kabinku s oblými designovými stanicemi na nejvyšší vrchol Hinterer Brunnenkogel. Tato moderní kabinka tak nahradí unikátní, ale provozně ne zrovna pohodlnou pulzační lanovku Pitz-Panoramabahn. Výstavba potrvá celkem dva roky, takže novinkou se bude možné svézt až na podzim 2012. Letošní sezóna kvůli probíhající stavbě začala 24. září.

Více informací:
Pitztal – parametry a výstavba nové kabinky Wildspitzbahn:
http://www.pitztaler-gletscher.at/…ildspitzbahn (parametry)
http://www.pitztaler-gletscher.at/…zbahn/bilder (výstavba)Mölltalský ledovec se rozšiřuje o nové terény pod vrcholem Alteck naproti hlavnímu ledovcovému svahu. Dvě černě značené a jednu červenou sjezdovku obslouží moderní 4sedačka. Celková lyžařská plocha se tak rozšíří zhruba o třetinu na celkem 71 km sjezdovek. Nová lokalita Alteck má být v provozu již během podzimu 2011. V budoucnu má v údolí vyrůst také nová hotelová vesnice. Na stavbě nové lanovky Alteck je pozoruhodná ještě jedna skutečnost – zasahovala totiž na území národního parku. Aby stavba byla povolena, bylo nutné výměnou za půl hektaru chráněného území uvolnit parku necelé dva hektary jiného pozemku. (Umíme si takovou výstavbu představit třeba na Šumavě?)

Více informací:
Mölltal – parametry rozšířeného ledovcového areálu:
http://www.gletscher.co.at/…liftepisten/