Zimní dovolená v údolí Zillertal vyniká zejména jedinečným propojením příjemných lyžařských radovánek a vysoké kulinářské kultury. Labužníci se mohou vydat přímo ze sjezdovek s ohromujícím panoramatem 88 třítisísovek v pozadí ke krásně prostřené tabuli v některé z pozoruhodných zillertalských horských chat. Na jídelním lístku najdou hosté jak tradiční pokrmy, tak i nové kreace moderní, lehké kuchyně. Nezbytným základem všech receptů jsou přitom přírodní zillertalské potraviny z vlastní produkce. Gastronomickou nabídku doplňuje řada vyznamenaných restaurací přímo v údolí. Jedinečná chata Kristallhütte byla tak už po několikáté za sebou zvolena lyžařskou chalupou roku. Mimořádný zážitek si mohou hosté dopřát v ledových iglú apartmánech exkluzivního sněžného hotelu White Lounge, jehož součástí je také bar, restaurace a sauna. Hotel se nachází v lyžařské oblasti Ahorn v Mayrhofenu.

Zillertal nenabízí nejvyšší kvalitu jen v kulinářské branži, ale prezentuje se především jako zimní lyžařské středisko. Hosty sem přitahuje 668 kilometrů výborně upravených sjezdovek všech stupňů obtížnosti, které jsou perfektně vzájemně propojeny 172 lanovkami. Od minulého roku mají lyžaři možnost využívat mnohostrannou nabídku lyžování při zakoupení permanentky Zillertaler SuperSkipass už od dvou dní – je to vstupenka do celého údolí Zillertal. Od 3. prosince do 15. dubna platí pro všechny držitele této permanentky heslo „All in One“ a lyžařům je k dispozici šest zillertalských lyžařských oblastí. Kromě toho tato permanentka umožňuje bezplatné využívání sítě skibusů, které propojují jednotlivé lyžařské oblasti.

Zillertal se neustálými investicemi a vylepšováním snaží udržovat všechna zařízení na nejmodernější úrovni. Na Hintertuxském ledovci vzniká jako náhrada za dvousedačkovou lanovku Gefrorene Wand nová kabinková lanovka pro deset osob Gefrorene Wand, která má být dokončena v listopadu 2011. V Mayrhofenu se buduje nová dolní stanice lanovky Horbergbahn, nabízející ještě větší komfort v podobě co nejrychlejšího přesunu do lyžařské oblasti Penken. V lyžařském areálu Zillertal Arena Zell-Gerlos se za tři miliony eur přestavuje dolní stanice lanovky Rosenalmbahn. Ještě větší komfort a lepší služby nabízí pokladny uvnitř či integrovaný terminál skibusů. U lanovky na vrchol Königsleiten nahradí dosavadní čtyřsedačkovou lanovku moderní osmimístná kabinová lanovka s vyhřívanými sedačkami. Je to první lanovka s oranžovými skly v Rakousku a rozzáří tak okolní hory i za špatného počasí.

Mimo sjezdovky čeká na návštěvníky třpytivý svět Natur Eis Palast na Hintertuxském ledovci, kde se můžou návštěvníci pěšky pustit do objevování přirozeně vzniklé ledovcové trhliny. Dále některé hosty láká vzrušující jízda v Arena Skyliner či relaxace v areálu termálních lázní Erlebnistherme Zillertal ve Fügenu, který byl v tomto roce rozšířen o solný bazén s teplotou vody 36 stupňů, a disponuje nejdelší skluzavkou v západním Rakousku.

Zillertal má vlastní výjezd z dálnice na začátku údolí a leží nedaleko od tří mezinárodních letišť: Innsbruck (50 km), Mnichov (170 km) a Salcburk (150 km). Kyvadlová doprava autobusy společnosti Four Seasons Travel zajišťuje jednoduchý a pohodlný přesun přímo do údolí Zillertal (www.tirol-taxi.at). Kromě toho je Zillertal napojen tratí Zillertalbahn na železniční síť a disponuje mezinárodním železničním spojením hned na začátku údolí.