Festival naladí na zimu každého lyžaře. Kromě filmů je na mnoha místech připraven další doprovodný program, ale o filmy jde v samozřejmě v první řadě. Většinou to jsou vítězné snímky z mezinárodních festivalů, z nichž ty nejlepší jsou tyto.

RE: SESSION (USA) – Seznamte se s nejtalentovanějšími snowboardisty a freeridisty dneška. Skvělá hudba a krásná scenérie hor nejen ze vzdálených míst Utahu nebo Aljašky, ale také Itálie nebo Slovenska.AZADI: FREEDOM (Kanada) – Jak se lyžuje v Kašmíru, o který Indie a Pákistán vedou už desítky let tichou válku? Objevte ráj na zemi, kam se vypraví jen málokdo a s lyžemi či snowboardem jen opravdoví dobrodruhové.HOME SWISS HOME (Švýcarsko) – Nejlepší freerider století, Dominique Perret, na strmých svazích švýcarských Alp opět přesvědčuje o svém jedinečném lyžařském umění.MONT BLANC – SPEED FLYING (Francie) – Šest špičkových lyžařů s křídly nad hlavou křižuje svahy Mont Blancu.

HUNLEN (Kanada) – Co se stane, když špičkoví kanadští horolezci objeví jeden z největších zmrzlých vodopádů v zemi? Ale co když není ten zmrzlý vodopád úplně celý zmrzlý? Padající led, burácení vody, velký strach... Prostě velká zábava!


Místa a časy konání, celý program a trailery filmů najdete na www.ZimniFestival.cz