„Der Trick bei der womöglich irregulären, weil plastifizierten Unterwäsche ist, dass sie sich mit dem Rennanzug perfekt verklebt und eine Einheit bildet. Damit könnte die gemäß FIS-Reglement geforderte Luftdurchlässigkeit zwar jeweils als Einzelstück gegeben sein, in Kombination aber nicht mehr.“

Dovedu si představit, že probíhá jakýsi obchodní souboj výrobců funkčního prádla, možná toho kompresního. A v rámci něj se mohlo udít i zkoumání propustnosti prostřednictvím FIS. Přičemž skutečnost, že určitou značku používá právě Tina Maze (určitě se sama), může být naprosto vedlejší. Tím spíš, že žádné švýcarské favoritce nezkazila výsledek (Suter přece vyhrála) ani šance na Pohár. Nakonec holka přece dělá tu nejlepší reklamu švýcarským lyžím a chlapci ve Stöckli musejí být rádi, že se i přes určité dramatické momenty s Tinou nadále dohodli. A Tina si zase nedávno pochvalovala, že díky tomu měla nadstandardní možnosti tréninku se Švýcary – což jako solitér s vlastním týmem potřebuje zejména v rychlostních disciplinách.

Jenže český pan ČTK si z toho úchylácky či postpubertálně vezme „kalhotky“ a na tom postaví celou zprávu (titulek neřeším, ty si redakční šmokové dělávají, afaik, sami). Místo podstaty problému – přísných materiálových předpisů a jejich dopadu na závodní scénu – se tisková agentura snižuje na úroveň oplzlých keců pivních strejců z hospody Na růžku.

Ono to sice nakonec vyznívá tak, že si obstarožní pánové z FIS doma čuchají k použitým dámským kalhotkám. Nevypadají ale náhodou nakonec podobně ti, kdo tu zprávu v tak uslintané podobě natěšeně publikují a zdůrazňují?

Do moderní gender-problematiky mě uvedla přítelkyně Američanka už v 70. letech, takže mě už překvapí máloco. Sice se docela rád navážím do koryta jménem gender studies, ale tady bych jim přihrál téma.

Takhle se zkrátka u nás píše. Kdo má v hlavě dost šedé hmoty a závitů, snad si to uvědomí a odolá. Kdo ne, bude (pokud už není) zpracován. Nejenom kalhotkami, to je sranda pro primitivy. Také třeba alarmujícími zprávami o bezpečnosti a o tom, co proti té hrůze lze dělat. Račte přešaltovat na vlákno http://snow.cz/…lkeho-bratra

No dobře, použil jsem možná hodně velký oslí můstek. Ale všechno to má společný jmenovatel manipulace médií. Ať už se děje skrzevá kalhotky hezké Slovinky nebo přes apel na bezpečnost dědy či babi.

To nejmenší, co můžeme udělat, je na to upozornit.

Jednu polehčující doušku si ale i v roli rozhněvaného starého muže neodpustím. Po nedávných materiálových změnách je FIS mezi lidmi ze scény tak oblíbená a populární (ironie, pro méně zasvěcené), že jí obrázek vilných bafuňářů nad Tininým prádlem snad i přeju.