Moderní 4sedačka Doppelmayr s nástupním kobercem je důstojným vstupem do areálu s bezmála alpským převýšením. Samotná Lysá hora je pak zpřístupněna expresní 4sedačkou, doplněnou ještě dvěma kratšími vleky.

Hlavní trať, příjemně proměnlivá červená z Lysé hory, začíná širokými zatáčkami, později přechází v rovinku a závěrečný dojezd k lanovce s krátkým cílovým hangem. Modrá traverzuje od výstupní stanice na Lysé hoře k západu a pak se spouští po mírné spádnici lesním průsekem, který se později velkoryse rozšíří a oddělí se z něj Slalomák a Křížek – samotná modrá pak splyne s „přibližovací tratí“, jež se po mírném sjezdu podél cvičné louky Kaprun lehce propadne a po lesní cestě dotraverzuje k přibližovací lanovce. Právě tato trať je nejdelší českou sjezdovkou s celkovou délkou 3,2 km. Nabídku doplňuje černá Dřevařská a několik kratších variant hlavních tratí. Všechny zdejší sjezdovky jsou dosažitelné pohodlně ze 4sedačkových lanovek.

Občerstvení zajišťuje bufet U Zalomenýho nebo nová restaurace kousek nad nástupní stanicí 4sedačky na Lysou. Velmi reprezentativní je nástupní terminál s pokladnami, úschovnou, servisem a prostorným sociálním zařízením. Kapacitní a bezplatná parkoviště jsou v pěší vzdálenosti od nástupního terminálu (s možností příjezdu až k terminálu skibusem), přímo v sousedství nástupní stanice je pak placené parkoviště. V okolí městečka je další dvacítka vleků – vesměs kratších či dětských, pro pohodové rodinné odpoledne jako stvořených. Velmi slušný svah s téměř 400m převýšením a ideálním carvignovým sklonem i šíří se rozkládá na Studenově, kde by starší vleky měla v blízkém budoucnu nahradit sedačková lanovka. V nejnižších partiích Studenova se to hemží cvičnými loukami, podobně jako na jižním okraji města v areálu Modrá Hvězda a Sachrovka.

Vícedenní skipasy platí i v sousedních areálech sdružených pod hlavičkou Skiregion.cz (Harrachov, Paseky, Rejdice, Příchovice). V blízké budoucnosti bude atraktivní novinkou na Lysé hoře měřený slalom pro veřejnost. Vzorový čas předjede Filip Trejbal, s jehož časem se bude moci každý návštěvník porovnat.


NOVINKY VE SKIREGIONU.CZ 2011/12

Ve Skiregionu.cz je novinkou jízdné pro mládež od 14 do 17 let se slevou 10 %. Ceny jízdného se nezvyšovaly ani v souvislosti se změnou v DPH od 1. 1. 2012. Novou čtyřsedačkovou lanovou dráhu spustil ve Skiregionu.cz ski areál Pizár v Pasekách nad Jizerou. U Čápa rozšířili areál o kotvový vlek a přibyly nové sjezdové tratě. Snadno a pohodlně mohou děti používat Ski Carpet (pojízdný chodník) v areálu Modrá Hvězda. Nové osvětlení pro večerní lyžování bylo modernizováno na Bahýnkách (Modrá Hvězda). V Harrachově byl zahájen provoz skibusu s  kartou pro hosta. Jízdenky v Rokytnici nad Jizerou jsou prodávány na čipové karty (záloha 100 Kč). Ke každé zakoupené jízdence Skiregion.cz je večerní lyžování zdarma. Návštěvník ubytovaný u členů sdružení Harrachov a Rokytnice nad Jizerou může získat slevu ve výši 15 % při zakoupení vícedenního lístku Skiregion.cz.