Line

Švýcarský Engelberg přivítal letošní camp číslo jedna obrovským množstvím sněhu, na který ještě první den nasněžilo asi 30 cm prašanu. Kdo Engelberg neviděl za běžné zimy, nemůže to pořádně ocenit. Tam, kde jsme loni kličkovali mezi hustými vysokými keři, jsme teď pluli širokými pláněmi. Zajezdili jsme si i na prašanových loukách Brunni, střediska naproti Titlisu, které nemá skoro nikdy dostatek sněhu pro freeride. Poslední den kempu se nám dokonce povedlo velké finále – Galtiberg. 2000 výškových metrů jízdy v impozantních scenériích z Titlisu až dolů na Fürenalp.

Co se testování týče, měli jsme velké štěstí, protože nám příroda připravila skoro všechny druhy sněhu. První dva dny hluboký prašan, pak trochu krusta, a ta se postupně měnila na rozježděný a místy i tvrdý sníh. Campeři byli průměrní až vynikající lyžaři se zájmem o freeride, z nichž někteří neměli skoro žádné zkušenosti s volným terénem. Přesto se s ním poprali skvěle.

Měli jsme možnost testovat většinu lyží z kolekce LINE a v podstatě největší souboj proběhl mezi rozměrově podobnými lyžemi dvou odlišných větví, Sir Francis Bacon – což jsou univerzální backcountry freestyle lyže – a Influence 105, což jsou freeridová speciálky, které jsou ale svou šířkou předurčeny k dobré jízdě na všem. Myslíme si, že Sir Francis Bacon osloví více lidí pro svou univerzálnost a hravost. Kdo ale jezdí trochu agresivněji, bude volit spíše Influence 105.

Fischer

Druhý camp byl, co se sněhových podmínek týká, v podstatě pokračováním toho prvního – tzn. v průběhu týdne nám nic nepřisněžilo, trochu foukalo a tím pádem se kvalita sněhu postupně horšila. Zato ale bylo krásně a díky stabilní lavinové situaci se dalo jezdit prakticky vše. Dokonce Laub byl i po deseti dnech od posledního sněžení jezditelný s občasnými prašanovými kapsami.

Testovali jsme lyže Fischer. Přes svůj relativně konzervativní design jsou ve tvarech dost progresivní a mimo dnes už běžné rockery, které u Fischera používají i na poměrně sjezdovkové lyže Motive, je asi největší tvarovou zajímavostí špička Powder Hull. Vypadá jako lodní kýl a pravděpodobně tak i funguje. Naší hlavní snahou mimo běžné otestování zapůjčených modelů tedy bylo především zjistit, jak tento kýl ovlivňuje funkci lyží.

Recenze najdete v sekci TESTY.