Völkl 12/13

Modely V-WERKS nastavují laťku v sektoru na výkon zaměřených sjezdových lyží zase o notný kus výš. Díky použití těch nejmodernějších materiálů a technologií mají lyže V-WERKS velmi nízkou váhu, při zachování, ne-li navýšení, dynamiky a výkonu. Proto jsou tyto modely primárně určeny pro výborné lyžaře, kteří baží po stálém zlepšování se.

Karbon, aramidová vlákna, titanal – to jsou hlavní pilíře nové konstrukce. Stejně jako v motoristickém sportu tak i u špičkových sjezdových lyží se každý uspořený gram prokazatelně kladně promítá do snazšího ovládání a navýšení výkonu. Proto přední světový výrobce lyží Völkl použil při konstrukci lyží V-WERKS proprietární Metal-Tex hybridní technologie, které kombinují moderní kovové a kompozitní materiály. Modely vyrobené s přispěním této technologie mají, při zachování shodných mechanických vlastností, oproti běžným lyžím výrazně nižší váhu, lépe absorbují vibrace a rychleji reagují.
Karbonové výztuhy plní u modelů V-WERKS úlohu jak zpevňujícího elementu, tak, díky svému umístění a tvarování, i prvku, který výrazně zlepšuje přenos lyžařových podnětů přímo na hrany lyží. Špičky a patky modelů V-WERKS jsou vyztuženy aramidovými vlákny. Přidané vrstvy z tohoto ušlechtilého materiálu poskytují vítanou pomoc při tlumení nežádoucích vibrací v těchto exponovaných částech. Směr kladení vláken u těchto výztuh navíc také zvyšuje torzní tuhost širších špiček a patek, čímž výrazně zlepšuje kontakt hran se sněhem při rychlé jízdě, zejména na velmi tvrdých podkladech.

Modely Völkl V-WERKS mají kvůli úspoře hmotnosti novou verzi léty dokonale prověřeného dřevěného jádra Full Sensor Woodcore, která se nazývá xtraLIGHT. Také špičková vázání Marker, kterými jsou modely V-WERKS osazeny, prošly odtučňovací kúrou, která spočívala v drobných konstrukčních úpravách a v nahrazení běžných plastových materiálů moderními, lehčími a pevnějšími. To znamená, že pár lyží V-WERKS CODE v délce 171 cm váží i s vázáním pouhých 5,3 kg, pár V-WERKS RTM v délce 176cm pak jen 5,7 kg. Tyto hmotnosti jsou výrazně nižší než u jejich sourozenců z běžných modelových řad. Proto i tam, kde jsou již modely Völkl CODE a RTM již bezkonkurenční, lyže V-WERKS ještě posunují užitné vlastnosti o řád výš. Nižší hmotnost, vyšší výkon – další krok k dokonalosti!

Völkl V-WERKS CODE

Model V-WERKS CODE bere to nejlepší z lyží CODE SPEEDWALL a díky výše zmíněným úpravám se posouvá ještě o úroveň výš. Konstrukce rocker v závodním provedení skvěle kombinuje dva rozdílné světy.
Nízká váha a konstrukce tip/tail rocker (mírné opačné prohnutí v oblasti špičky a paty lyže) je kombinována s klasickým prohnutím lyže (camber) v její střední části. Výsledkem je velmi snadné ovládání a ulehčený přechod mezi oblouky, pokud lyžař nejede čistě po hranách (carving). Tento nový tvar má i další nespornou výhodu – se vzrůstajícím náklonem lyže se prodlužuje kontaktní plocha hrany se sněhem. Proto má tento model v rychlých obloucích charakteristiku srovnatelnou se závodními lyžemi, a to i na velmi tvrdých, preparovaných svazích. A právě zde naplno vynikne vynikající tuhost kompozitních materiálů. Tvar tip/tail rocker dává lyžaři možnost použít lyže o téměř 10 cm delší než je délka běžných modelů na upravené trati. Tento tvar spolu s použitými moderními materiály (karbon, aramidová vlákna a titanal) činí lyže V-WERKS CODE stejně snadno ovladatelné jako podstatně kratší, ale klasicky tvarované lyže. A když dojde na rychlost je model V-WERKS CODE díky technologii SPEEDWALL, kdy bočnice jsou ze stejného materiálu jako skluznice (dají se i shodně upravovat) stejně rychlý jako lyže užívané jezdci Völkl Teamu ve Světovém poháru.
Lyže V-WERKS CODE budou na trh dodávány v krojení 122-76-104 a v délkách 171, 178 a 185 cm.Völkl V-WERKS RTM

Čerstvý držitel ceny ISPO Award winner product 2012
Model V-WERKS RTM se v jakémkoliv terénu chová srovnatelně se závodním autem na rallye, tj. s nekompromisní agresivitou špičkového sportovního náčiní. Použité nejmodernější materiály a technologie, nízká váha a all-mountain krojení (129-84-111) činí lyže V-WERKS RTM extra výkonné, stabilní, a to v jakémkoliv terénu a za všech rychlostí. Již zmiňovaná lehká konstrukce je vhodně doplněna vysoce ceněným, pro tento model modifikovaným vázáním IPT Wideride. To je navrženo speciálně pro širší modely lyží a spolu s tvarem lyže full rocker posouvá jejich ovladatelnost až za hranice lidských představ. Model V-WERKS RTM nadchne náročné terénní lyžaře, kteří v neupraveném terénu ocení její ovládání a stabilitu, na upravených svazích pak přesnost a jistotu při vykrajování delších oblouků za vyšších rychlostí.
Lyže V-WERKS RTM budou na trh dodávány v krojení 129-84-111 a v délkách 171, 176 a 181 cm.
Chcete vyzkoušet lyže Völkl z modelového ročníku 2012-13?

Zajeďte si na Völkl Test.