Celá akce probíhala, jak to na horách bývá, v přátelském a pohodovém duchu. Ráno v devět hodin jsme se všichni potkali před Hospodou Kyčerka pod modrou sjezdovkou k prezentaci, seznámili se a posilnili na závod v obřím slalomu. Mezi devátou a desátou hodinou se měli všichni účastníci možnost rozhýbat a rozjezdit se. A protože Ski Centrum Odry dovezlo na akci spoustu testovacích lyží, mohli si závodníci půjčit ty správné lyže.

V deset hodin jsme se všichni přesunuli ke startu obřího slalomu a závod mohl začít. Ten byl postaven na červené sjezdovce. Jela se dvě kola závodu. Jako první se do branek pustil Ondra Bank, aby zajel čas, který se pak závodníci snažili překonat. Pro vítěze totiž čekala odměna v podobě týdenního pobytu na Kyčerce s doprovodným sportovním programem. Na paty Ondrovi šlapal závodník David Dubčák, ale na vítězství to chtělo projet brány o trochu rychleji.

Výhra tak zůstala v sázce a o týdenní pobyt na Kyčerce se bude znovu závodit v sobotu 25. 2. Porazit však budete muset tentokrát Martina Vráblíka. Po skončení závodu se účastníci pustili s Ondrou Bankem do pilování techniky jak v obřím slalomu, tak mimo něj. Po obědě už na Ondru čekal natěšený dav fanynek a fanoušků, který se těšil na pozdravení se s Ondrou a Ondrův autogram. Podepisovalo se kdeco: helmy, lyže a dokonce i lyžařské bundy.

A jak to na akci vypadalo, se můžete podívat do fotogalerie pod článkem. Kompletní fotogalerii z Race Campu s Ondrou Bankem pak najdete zde.

A nezapomeňte, již tuto sobotu 25.2. proběhne další Race camp s Martinem Vráblíkem, tak si přijeďte zazávodit a zalyžovat.

Těší se na Vás Valašská rekreologická společnost, o.s.

SKOL