Kals Matrei - aktuální report z 10.–13. 3. 2012

Středisko Kals Matrei neboli Grossglockner Resort se nachází ve východním Tyrolsku a v současné podobě existuje teprve od sezóny 2008/09, kdy byly spojeny malé areály obcí Kals a Matrei skrze centrální vrchol Cimaross. Vzniklo tak 110 km propojených tratí.

Celý report Kals MatreiHerlíkovice - aktuální report z 10. 3. 2012

Je tady březen, už se pomalu blíží závěr této lyžařské sezóny, ale ještě jsme s přáteli vyrazili do Herlíkovic. Delší dobu jsem tam nebyl, takže jsem výběr tohoto střediska uvítal a vyrazilo se. Herlíkovice jsou propojené se skiareálem Bubákov.

Celý report HerlíkoviceTonale Ponte di Legno - aktuální report z 7.–10. 3. 2012

Passo Tonale připomíná v těchto dnech lyžařskou kolonii České republiky. Navzdory velmi chudé přírodní sněhové nadílce ale nabízí stále velmi solidní – byť jarní – lyžařské podmínky. Největší ubytovací kapacitu má samotné Tonale, komornější alternativou je Ponte di Legno a zejména skromné Temu. Svahy v Ponte di Legnu a zejména Temu jsou z Tonale poměrně vzdálené (cca 1 hod.), jejich lesní průseky jsou často subtilnější než prostorné pláně na Tonale, mají méně atraktivní horskou kulisu a v průměru jsou i strmější, zato se ale obvykle odvděčí slabším ruchem a někdy až svatým klidem.

Celý report Tonale Ponte di LegnoRužomberok - aktuální report z 10. 3. 2012

Lyžiarske stredisko sa nachádza v dolnom Liptove, na úpätí pohoria Veľká Fatra v nadmorskej výške 545 –1 209 m.n.m. V stredisku je k dispozícii 8 zjazdoviek (z toho jedna vo výstavbe) s celkovou dĺžkou 12km, najdlhšia z nich meria 3900 m. Spomínaná zjazdovka (Hlavná-Malinô Brdo a Hlavná-údolná st. 8KLD) je jednou z najdlhších umelo zasnežovaných tratí na Slovensku. Do strediska sa dostanete z Hrabova, odkiaľ lyžiarov vyvezie 8-miestna kabínová lanovka.

Celý report RužomberokMuttereralm - aktuální report z 18. 2. 2012

Maminčina louka
Skiareál Muttereralm propojuje dvě horské vesničky Mutters a Götzens. Ty zažily největší rozmach a slávu po zimních olympijských hrách v roce 1964. Poloha na půl cesty mezi Innsbruckem a střediskem Axamer Lizum, kde se odehrály sjezdařské závody žen, předurčila jejich postupnou přeměnu z původně zemědělských vesnic na turistickou oblast. Díky pohodlné vzdálenosti a tramvajovému spojení s Innsbruckem se většina místních dětí učí lyžovat právě tady.
Tomu odpovídá i charakter střediska. Dvě pohodlné 8místné kabinky, pozvolné modré a červené sjezdovky a vyhlášená lyžařská škola. Tu vede Dieter Bartsch, jeden z nejúspěšnějších trenérů na světě (50 medailí z MS a OH), který šéfoval reprezentacím Norska, Švýcarska, Rakouska, stejně jako závodním týmům Headu a Blizardu.

Celý report Muttereralm


Celá sekce Aktuální reporty