Společnost POC byla založena v roce 2004. Vyrábí a distribuuje do 27 zemí světa helmy, ochranné vesty a páteřáky, brýle, rukavice a oblečení pro aktivní sporty jako je lyžování, snowboarding, nebo i cyklistika.

"Společnosti POC i Black Diamond byly obě založeny na bázi firem zaměřených na poskytování bezkonkurenční osobní ochrany pro aktivní outdoorové sportovce," řekl Peter Metcalf, prezident a generální ředitel společnosti Black Diamond, která vyrábí širokou škálu outdoorového vybavení pro horolezce, telemarkisty, freeridery a další. "Jsme přesvědčeni, že POC je jednou z nejvíce inovativních a nejrychleji rostoucích značek a stane se tak strategickým přírůstkem do rodiny Black Diamond“.

"Cílem POCu je chránit životy a snižovat následky nehod všech sportovců. Spojení s energickou a velmi schopnou společností, jakou je bezpochyby Black Diamond, výrazně zvyšuje schopnost poskytovat lepší služby našim uživatelům po celém světě", řekl zakladatel a generální ředitel společnosti POC Stefan Ytterborn.

Podle podmínek definitivní smlouvy zaplatí americká společnost Black Diamond za za firmu POC 311 milionů švédských korun, tedy přibližně 43 500 000 amerických dolarů. Transakce by měla být dokončena během měsíce června 2012.