Vítězství z minulého týdne bude obhajovat snowboardista Roman Dlauhý, který ke své účasti říká: „V O2 Extra Parku jsem byl minulý týden, takže mám teď dost času připravit se psychicky na sobotní závod a v klidu se rozmyslet, co chci  na jednotlivých překážkách předvést. Na víkend se těším, měla by se zde zase sejít celá česká freestylová špička, stejně jako na Lipně, a to mě motivuje zase stát na bedně!“

Již v pátek se závodníci sejdou na společném tréninku, který probíhá od 10.00 hod. do 16.00 hodin.

Sobotní závod, součást série O2 4x4 ČP ve freestyle snowboardingu, začíná tréninkem od 9.30 hodin. Samotný závod pak startuje v 11.00 hodin. Po dopoledních kvalifikacích následuje odpolední finále, z něhož budou mezi 16 – 17 hodinou vyhlášeni vítězové v kategoriích muži, ženy a junioři. Celkově si snowboardisté ze stupňů vítězů odvezou domů 45.000,- Kč.

Neděle bude opět věnována snowboardovým nadějím – mladým jezdcům do 18ti let věku, kteří závodí ve svém seriálu závodů O2 Rookie Cup 2009.Ti nejúspěšnější v celé sérii si mezi sebou rozdělí 50.000,- Kč, finance účelově zaměřené k přípravě na další snowboardovou sezónu. Pět nejlepších (3 junioři, 2 juniorky, 1 dítě) navíc pojede za odměnu trénovat na freestylový Rookie Camp, který každá rok pořádá AČS na italském Schnalstalu.

Sobotní závod začíná v 11.00 hod., nedělní v 11.30 hodin.

Po celou dobu závodů je pro všechny diváky připraven zajímavý doprovodný program, který přinese zábavu a relax pro celou rodinu. [:kůl:] zóna společnosti Telefónica O2 nabídne chill out stan s hudební produkcí a snowboardovými videi. Návštěvníci určitě ocení i focení na svahu s možností vyzvednutí fotek přímo na místě a soutěže o spoustu cen. Mezi další nezanedbatelné dárky se jistě dobře zapíše bar s teplými nealko nápoji podávanými zdarma, Komplexnost služeb jen doplňují židličky na parkovišti, v případě pěkného počasí lehátka u sjezdovky nebo půjčovna snowboardů a snowboardového oblečení včetně bezpečnostních prvků (přilby, brýle).

Další informace na www.snowboarding.cz.