Jak známo, Šárka změnila trenéra, značku lyží a bot i servismana. A právě s ním se novinářům ukázala. Gerald Stocker se jeví jako muž na správném místě a z obou stran zaznívá spokojenost. „Je to příjemná změna, něco jiného, než jak jsem byl zvyklý od velkých týmů, se kterými jsem spolupracoval dříve“, komentoval spolupráci Šárčin osobní servisman. A Šárka: „Komunikace ohledně materiálu je mnohem lepší. Výrazně se zlepšila zpětná vazba.“ Popsala například proces ladění nových bot, hledání ideálních spoilerů nebo jazyka.

A nový materiál? Dodavatelem je značka Fischer, která samozřejmě disponuje špičkovými výrobky. Z lyží má Šárka „výborné dojmy“, z bot pak „ještě lepší“. Pokud byste dovodili, že používá model technologie Vacuum, není to tak. V elitě asi pořád vládnou tradiční jednoduché boty. „Je to jako cesta do historie“, podotkl k tématu její bývalý kondiční trenér Antonín Strach a jednatel jednoho ze sponzorů, českého zastoupení značky Scott. „U Headu jsme používali ještě vypěňované vložky, u Fischera jsou vnitřní botičky ještě jednodušší.“ Účelnost je na prvním místě. Každopádně podstatný je výsledek a Šárčin pocit, a ten věstí silně pozitivní naději.

Šárce se líbí i obřačky s novými parametry. „Jezdí se mi na nich lépe než na těch minulých. Chtějí trochu více síly, není to už takový carving, ale jsou rychlejší!“ S teorií, že nový tvar pomohl odstranit kritický bod, a to vykopnutí a následné riziko záklonu a z něho pramenící pády, Šárka jen souhlasí.

A co zdraví? „Každým dnem se cítím líp a líp“. Na soustředění v argentinském resortu Ushuaia, odkud se Šárka právě vrátila, trénovala přesně podle plánu, podmínky a počasí přálo a zdraví taky“. „Přes tréninkovou zátěž jsem se na konci soustředění cítila mnohem lépe než na jeho začátku“. Svalová hmota se pomalu navrací, při odchodu z nemocnice měla Šárka 60 kilo, nyní přibrala na 65, což je plus minus cílový stav. „Zatím jsem nejezdila naplno, ačkoli jsme trénovali v ostrých tratích, dávala jsem do toho takových 70 %. Kondice ještě není taková jako před tím, občas cítím, že mi chybí síly, zejména na tvrdých tratích.“

Stoprocentní nasazení se nechá až na závod. A věří, že tím prvním bude už Levi. „Doufám, že bude pěkné počasí a dobré sněhové podmínky, nerada bych o ten závod přišla“, svěřila se. Těší se i na slalomy na americkém kontinentu. Ještě před prvními závody ji ale čekají minimálně dva tréninkové kempy.

Šárka působila velmi spokojeně a klidně. Což je důležité. Jejím základním cílem je stabilní pozice v první patnáctce ve slalomu. S obřákem plánuje opatrně, nejdřív je třeba posbírat ztracené FIS body. Nicméně věřme, že výsledky překonají její očekávání.

Pod tímto článkem diskutujte na téma Šárka Záhrobská (diskuze zobrazuje i historické příspěvky).