Pražská premiéra světové tour filmu Few Words se koná 3.11.2012 v Cine Star Anděl za účasti Candida Thovexe.

Od 16 hod je v Quiksilver obchodě v OC Nový Smíchov přichystaná autogramiáda.

Lístky na pražskou premiéru zdarma v obchodech Quiksilver:
Quiksilver OC Nový Smíchov, Plzeňská 8, Praha 5
Quiksilver Palladium, Náměstí Republiky 1/Na Poříčí 2, Praha 1
Quiksilver Letňany, Veselská 663, Praha 9
Quiksilver OC Arkády, Hvězdova/Na Pankráci 86, Praha 4
Film bude k zakoupení na iTunes.

Pro ty, kteří se již nemohou dočkat na FEW WORDS, je zde upoutávka:

https://www.facebook.com/fewwordsfilm


Candide Thovex

Candide Thovex patří bezesporu mezi špičku v lyžování, což jen potvrzují tři zlaté medaile, které získal na zimních X Games ve třech různých disciplínách (Big Air v roce 2000, Super Pipe v roce 2003 a Slopestyle v roce 2007). Těmito úspěchy dokázal mladý Francouz inspirovat několik generací lyžařů a snowboardistů po celém světě. Candide se stal fenoménem ve světě freeskiingu. Podařilo se mu téměř cokoliv. Vytvořil svůj vlastní závod The Candide Invitational v La Clusaz, na který zval špičkové freeskiery, aby měli možnost se utkat na překážkách do té doby nevídaných obřích rozměrů. Bohužel v roce 2007, Candide spadl a vážně si poranil záda, což málem ukončilo jeho sportovní kariéru. Nevzdal to a vrátil se odvážnější, než kdy předtím. V lednu 2010 vyhrál Red Bull Line Catcher ve francouzském Vars a o několik týdnů později se stal mistrem světa ve Freeridu (Freeride World Tour Champion). Jeho úspěch byl o to šokující, že jej dosáhl hned první rok své účasti na světové freeride tour. Candide byl na vrcholu, avšak jeho mnohaletým snem bylo natočit film. Film, který by posunul laťku freeskiingu ještě o kus dál. Quiksilver, který jej více jak 15 let sponzoruje, mu tento sen pomohl splnit.

Vznik FEW WORDS

Během kariéry se Candidu Thovexovi podařilo získat všechny uznávané tituly (Winter X Games, Freeride World Tour). Vítězství samo o sobě nedokáže vyjádřit jeho popularitu na svazích i mimo ně. Tento mistr stylu byl také průkopníkem v režírování filmů o svých lyžařských výkonech. Ve svých videích Rastafaride a Candide Kamera, které zároveň režíroval, Candide dokumentoval své zážitky a úspěchy s důrazem na filmový detail, který je dodnes inspirující. Každá epizoda krátkého filmu sama o sobě, vytváří skutečné napětí a oslovuje stále širší publikum. Poté, co Candide vyhrál všechny možné mezinárodní soutěže, pustil se do režírování svého prvního celovečerního filmu s energií a perfekcionismem jen jemu vlastním.

FEW WORDS (skripta)

Tento celovečerní film vyrobený pomocí state-of-the-art kamery a techniky (nejnovější technologie) dokumentuje život Candida Thovexe: jeho dětství v La Clusaz (Francie), jeho úspěchy, zranění, rozhovory s přáteli a rodinou, dobrodružství a setkání s renomovanými mezinárodními lyžaři. FEW WORDS, místy životopis, místy čistě akční film, vtahuje diváka do Candidova světa.
Skrz film, Candide zobrazuje svou oslnivou kariéru stejně jako svou sportovní a životní filozofii. To vše je provázáno dech beroucími akčními záběry na nejúžasnějších místech planety.
Film doprovázený neuvěřitelným soundtrackem, byl režírován Novozélanďanem Mattem Painem (Process Films), jedním z nejuznávanějších filmových tvůrců v průmyslu. Každá akce, každá sekvence, každý záběr byl natočený a sestříhaný tak, aby odrážel Candidovu duši a jeho vize.
Akční záběry byly točeny po celém světě (Kanada, USA, Rakousko, Švýcarsko, Francie, jižní polokoule).