SNOW 70 vychází 1. listopadu 2012
148 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty nejpozději do tří pracovních dnů po datu vydání. Spolu s tímto vydáním obdrží i kartu slev a výhod SNOWcard 12/13 (bude nalepena na obálce).


Nově lze časopis koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivé vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Prolistujte si časopis v elektronické podobě!

Pár tipů z obsahu:

Filip Trejbal - pokorný Viking

S Filipem jsme se potkali uprostřed parného léta v kavárně na okraji liberce. Nad námi se tyčil majestátní Ještěd a působil tajemně, stejně jako velký chlap s vzezřením vikingského válečníka, který seděl naproti mně. Z jeho hlasu ale zaznívala dobrota i pokora a já se přestal bát, že mě za špatně položenou otázku třeba přišpendlí lyžařskou hůlkou do kavárenského křesílka.
Frau Maria - lyžařka, nebo značka?

Na první pohled jde o úsměvnou epizodku na téma Píše každý, kdo udrží tužku. Kdysi do dívčího deníčku, dnes na facebooku, do blogu a s pomocí profesionálního psavce klidně i knihu. Leckdy zajímavou: obě knižní líčení Hermanna Maiera, jak se svou zarputilostí navzdory osudu prosadil a potom dokázal po zranění vrátit, opravdu oslovila, neboť Herminátor byl lyžařsky Pan Někdo.
Didier Cuche: dlouho jsem nevěřil, že můžu vyhrávat

Legendární švýcarský závodník Didier Cuche loni vyhrál popáté Hahnenkamm v Kitzbühelu a pak oznámil konec kariéry. Co nyní dělá a jaké jsou jeho plány? „Myslím ale, že to bude hodně divný pocit, až světový pohár odstartuje. Já u toho budu, ale tentokrát jako divák. Svého rozhodnutí ovšem nelituji,“ říká v exkluzivním rozhovoru, který poskytl časopisu Snow.
Málo známá krabička II

Minule jsme si řekli, že vázání takzvaně bezpečnostní – tento přívlastek byl kdysi běžnou součástí jejich názvu, dnes je tak chápeme automaticky – dokáže naši bezpečnost řešit jenom zčásti. Jako čistě mechanický a na dnešní komputerizovanou dobu značně primitivní systém umí jen reagovat na impulsy, jež působení síly vyvolávají.
Skiwithme.cz aneb více než malá fotoškola telemarku


Cvičení s holemi - hravě, lehce, užitečně

Klasické Suvorovovo moudro samozřejmě praví „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“, v originálu „Тяжело в учении – легко в походе“. Ne pokaždé se ale v tréninku musíme trápit. Technická cvičení na lyžích mohou být příjemnou změnou a bezbolestným užitkem.
SNOW TEST 2012-13 - jako božský mok

Nebyly to jenom lyže, co jsme naložili při naší cestě do Svatého Mořice, kde se koncem března 2012 odehrál tradiční redakční SNOWtest. Vedle nějaké šedesátky párů jsme naložili i desítky krabic vína. Rozhodli jsme se totiž skloubit postřehy z degustace obou těchto propriet. Nevěřili byste, kolik se dá mezi lyžemi a vínem najít metafor. Nade vše platí ale jedna obecná: moderní lyže jsou jako víno!


Teplo 2.

Kdyby se lyžování odehrávalo na pláži v parných letních dnech, tento článek by tu nemusel být. Ovšem pravidelnost, se kterou o druhé vrstvě funkčního oblečení referujeme na stranách SNOW, naznačuje, jak intenzivně probíraným tématem je. s její pomocí zdoláváme značné teplotní výkyvy v kombinaci s intenzivní sportovní aktivitou, a její dobrá volba je tak klíčová na druhou.
A co děti, mají si kde hrát? - Telemark Díl 2.

Telemark je technika, kterou naši prapředci používali pro ovládání ďábelských prkének před více než 100 lety. Vznikl v Norsku, v provincii Telemark, podle níž také došel svého pojmenování. Na několik desítek let byl pod vlivem vývoje moderní alpské lyžařské techniky, jenž souvisel přímo i s vývojem vázání a lyží, zapomenut.
Optická šálení - Parhelia a paraselenia

Tři slunce na denní obloze? Anebo dokonce tři měsíce na obloze noční? Tajemná iluze a úžasná podívaná zároveň! Přitom stačí zase docela málo: ledové krystalky vznášející se ve vzduchu naplocho, tedy velkými bočními stěnami směrem dolů.
Lyžníkovy sny o krásných dívkách

Lyžování je krásný sport. I prostředí, ve kterém se odehrává. A zapálený lyžař, když zrovna nemůže lyžovat, alespoň sní o tom, jak krásné je být na horách a promítá si rozličné svahy, kopce, úpatí i údolí, na kterých by šlo lyžařsky hřešit, nebo se alespoň jimi kochat. Podobně možná uvažuje i Petr Sládek, mladý fotograf z Prostějova, který se rozhodl své lyžařské sny umělecky ztvárnit.


Turecko - země, kde freerideři vzbuzují poprask

Turecko k sobě poutá hodně pozornosti a v posledních několika letech i té lyžařské. Vznikli tam heli-operátoři, kteří stahují švýcarské průvodce a piloty, takže jej mnozí označují za destinaci lyžařské budoucnosti. Nebo aspoň takovou, kde se čeká silný boom. V Turecku jsou ale i místa, kde tamní instruktoři stále učí lyžaře krátký oblouk, neznají pípáky a freeride tam vyvolává senzaci. Jak se v jednom z nich líbilo skupině francouzských freeriderů?
Photographers on the road - Jeremy Bernard

Jsem pětadvacetiletý fotograf lyžování se základnou ve Francouzských Alpách. Fotografovat jsem začal před 3 lety díky Domu Daherovi, který je ski fotografem již 10 let (viz fotogalerie ve SNOW 65 – pozn. red.). Na Festivalu IF3 ve francouzském Annecy jsem byl zvolen nejlepším evropským ski fotografem 2011 a nyní trávím celý rok hledáním nejlepších míst na Zemi na zachycení fotoaparátem.
Freeride guide Lenzerheide - nejlepší trasy prašanového ráje!

Volné lyžování je samozřejmě nejlepší v prašanu. Tato komodita je ale značně vzácná, a když spadne z nebe, jde na dračku. Trumfem dobrého místa pro freeride je proto malý počet těch, co po prašanu pasou. Takovým je třeba Lenzerheide, kde vám dnes představíme několik nádherných sjezdů, na něž se navíc téměř nemusí šlapat po svých.
Nendaz / Čtyři údolí - obří pavouk

Největší lyžařské území Švýcarska, Čtyři údolí, je jako pavouk s dlouhýma nohama. Ohromná rozloha pavučiny lanovek a vleků fascinuje příznivce safari po upravených tratích, vysokohorský terén je pak eldorádem freeriderů. Oblast má francouzského ducha – a to jak kulturně, tak charakterem středisek s velkým podílem apartmánů.
Lungau - klidný ostrov mezi severem a jihem

Na jih od dominantního hřebene Taur se rozprostírá otevřená krajina s krotšími, zaoblenými vrcholky a libozvučným názvem Lungau. Ačkoliv je méně známou značkou, je oblast se středisky Katschberg, Grosseck Speiereck a Obertauern s celkem zhruba 250 km sjezdovek velmi atraktivní pro pohodové i náročnější lyžaře.
Je libo manšestr? 2. díl

V minulém dílu jsme se věnovali historii sněžných pásových vozidel ve světě, v dnešním přichází na řadu současnost strojové úpravy – sjezdových i běžeckých tratí. A nebudete věřit, k čemu všemu ještě mohou podobná vozidla sloužit.


A mnoho dalšího najdete ve SNOW 70!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.