Šestý ročník SNOWfestu tedy začali psát sami rideři. Věříme, že díky termínovému posunu do ledna proběhne za čistě zimních podmínek. V prašanu! Zájemci by se ale měli hlásit již do 11. listopadu (kvůli nezbytné rezervaci hostelu a i kvůli výhodnější ceně).

Program navazuje na ty předchozí a podobně jako termín nebo místo si ho postavíte sami – svým zájmem. Vybírat můžete z tradiční nabídky a jedné novinky – dětského kempu, jehož účelem bude postarat se o vaše děti, aby se samy zlepšily v lyžování a zároveň aby i vám umožnily užít si naplno vlastní lyžování. Z tradiční nabídky pokračuje telemarkový kemp s Ondřejem Novákem, oblíbený Freeride coaching se známými osobnostmi českého freeridu, místňákem Tomem Eliasem a Honzou Schauerem, který se Vás pokouší nalákat i prostřednictvím článku ve SNOW 70 popisujícím nejlepší freeridové terény Lenzerheide (už ho najdete na stáncích).

Další nezbytnou součástí SNOWfestu je skitour camp, lavinový trénink, kteří povedou čeští horští vůdci UIAGM, začátečnický Freeride First Step a tradiční test freeski lyží.


Pojeďte na SNOWfest zadarmo!

Pozor! Při registraci do 11. listopadu získáte slevu 600 Kč. Další slevu 500 Kč získáte za každého nového účastníka, kterého zprostředkujete. Pokud tedy seženete skupinu lidí, můžete jet i zadarmo. (Podmínkou je, aby nový člen na SNOWfestu ještě nikdy nebyl. Sleva platí i pro rodinné členy. Jméno zprostředkovatele musí být uvedeno v přihlášce v poli poznámka – instruujte své kolegy, aby vás tam uvedli! Uzávěrka na zvýhodněné přihlášky je 11. listopadu.)
Hudy SNOWfest 2013 – program

FREERIDE COACHING

Velmi populární program, který na SNOWfest láká pravidelně nejvíce lyžařů a snowboardistů. Lyžování ve volném terénu pod vedením předních českých (a švýcarských) freeriderů je jedna z cest, jak se dostat freeridu pod kůži, jezdit lépe a bezpečněji. Na české guidy (zatím je domluven Honza Schauer, na jeden lyžařský den snad přijede i Robin Kaleta) dohlíží Tom Elias, Švýcar s českými kořeny, který přes deset let působí ve Švýcarsku coby učitel lyžování a průvodce. O jeho lyžařských schopnostech hovoří i jeho tři vítězství ve freeridovém závodě Fearnada. Ale hlavně, v Lenzerheide zná každý kout.

SKITOUR CAMP

Skitouring nebo také skialpinismus je právě tím sportem, který se sami nenaučíte a nemůžete jej provozovat bez doprovodu. Každý začínající skialpinista musí prodělat první túru s někým, kdo mu předloží základní znalosti, na kterých může kolikrát záviset i sportovcův život. Na Skitour Campu můžete absolvovat jak své první skialpové krůčky, tak si užít nové, neznámé túry v doprovodu horského vodce UIAGM (loni konkrétně Karel Kříž, Vojtěch Dvořák, letos určitě pojede Vojta a na další jména čekáme). Program bude kombinován s lavinovým kempem, kde bude hlavním tématem v první řadě lavinová prevence, nicméně také aplikovaná v akci při freeridu a skialpinismu. Letošním novým partnerem programu je Mammut, který poskytne svou techniku včetně nejmodernějších lavinových přístrojů a air-bag batohů. Přímo ze švýcarské centrály společnosti přijedou tamní manažeři (a guidi zároveň) uspořádat prezentaci a společné testování.

TELEMARK CAMP

Telemarkový kurz povede opět Ondřej Novák, člen redakce SNOW a zkušený učitel lyžování. K dispozici bude účastníkům i telemarková půjčovna, tedy není potřeba před akcí shánět speciální vybavení. Telemark je nejenom úchvatný jízdní styl, ale i velmi dobrá průprava pro sjezdové lyžování obecně. Znalost telemarku napomůže spojit doposud nepoznané souvislosti a zvýšit vaši lyžařskou úroveň a zdatnost.

FREERIDE FIRST STEP

Program zaměřený pro všechny adepty freeridu, kteří ale zatím nenabyli takové lyžařské kvality, aby si do volného terénu troufli. Jejich první freeridové kroky (Freeride First Steps) tak mohou absolvovat společně s našimi instruktory z APULu (Asociace profesionálních učitelů lyžování). Odborník na výuku lyžování je přínosem pro všechny lyžaře, pro začátečníky pak tím spíš, a pomůže jim se vyvarovat zbytečných chyb, zlozvyků a návyků, které je pak obtížné odstranit. Program je vhodný také pro vaše přítelkyně či přátele, kteří nestačí na vaše lyžařské dovednosti a nemohou tak absolvovat lyžařský den s vámi. Freeride First Step vám umožní strávit společnou dovolenou v páru, aniž byste se museli omezovat ve svých aktivitách.

DĚTSKÝ FREERIDE

Novinka pro rodiče s dětmi. Děti budou trávit čas s instruktory lyžování zejména na sjezdovce, případně v její blízkosti, rodiče pak budou absolvovat vlastní zvolený program.

FREESKI TEST

Testování speciálních lyží pro freeride a blízké disciplíny. Očekáváme kolem 60 párů lyží od několika značek. Testování lyží je jedinečná možnost, jak pochopit rozdíly mezi jednotlivými modely a souvislosti mezi konstrukčními prvky lyží, jejich vlastnostmi a sněhovými podmínkami. A třeba si i vybrat ten z modelů, který člověku nejvíce padne. Testovat se budou zejména modely pro příští lyžařskou sezónu 2013/14.

Doprovodný program SNOWfestu

Vedle nezbytného programu týkajícího se lavinové prevence bude každý večer věnován tematickému programu – přednášce, diskuzi nebo třeba filmu. Za doprovodný program se dá považovat i Photo Shooting: focení účastníků v akci fotografy z časopisu SNOW a webu Freskiing.cz. Každý z účastníků si odveze své jedinečné akční fotografie, které by v horských podmínkách sám sotva pořídil. Z celého festu vznikne i filmový materiál, kde se budete moci sledovat dokonce v pohybu!

Více na www.snowfest.cz