Novozélandská Cardrona se stane ve dnech 25.-26. srpna 2009 dějištěm prvního závodu na U.rampě  nadcházející olympijské zimní sezóny 2009/2010 a zároveň otevře seriál závodů Světového poháru FIS ve snowboardingu.

Přes 130 závodníků z vice než 20 zemí zahájí své olympijské tažení v úterý 25.8. kvalifikací. Hned druhý den proběhnou semifinálová a finálová kola. Na startu závodu by se měla objevit zvučná jména freestylového snowboardingu jako jsou například Jiayu Liu (CHN) a Ryoh Aono (JPN), Mistři světa v U-rampě 2009, olympijské vítězky Kelly Clark (USA) – Salt Lake City 2002 a Hannah Teter (USA) - Torino 2006. Chybět nebudou take Finové v čele s Markku Koski, olympijským bronzovým medailistou z roku 2009, Antti Autti, Peetu Piiroinen, Janne Korpi nebo Risto Mattila.

Českou republiku bude zastupovat freestylová reprezentace ve složení  Martin Černík, Šárka Pančochová a Honza Nečas. Všichni se minulý týden navíc zúčastnili na stejném místě závodu TTR “Burton New Zealand Open 2009”.

Během léta jsem hodně surfovala a také proběhl trénink v rampě ve švýcarském Saas Fee. Na sezónu se hodně těším. Natrénovala jsme pár nových triků na skocích a také něco v rampě,“ řekla Šárka Pančochová před odjezdem na Zéland a dodala: „Doufám, že zajedu dobře a dostanu se do finále. To je takový hlavní cíl. Pak už to půjde hladce.“

Nový obrázek
Martin Černík
Nový obrázek
Martin Černík

Nový obrázek
Šárka Pančochová
Nový obrázek
Šárka Pančochová

Nový obrázek
Honza Nečas
Nový obrázek
Honza Nečas