Ve snowboardcrossu (SBX) se utkají hvězdy tohoto sportu. Domácí Kanaďané Dominique Maltais (bronzová medailistka z posledních OH), Maelle Ricker, stejně jako Drew Neilson, Tom Velisek a Robert Fagan se těší na souboj s Američany - Sethem Wescottem (olympijský vítěz ZOH Torino 2006), Lindsey Jacobellis, Shaunem Palmerem, Nate Hollandem nebo Grahamem Watanabem. Dalšími, hvězdými jmény ve startovní listině jsou norská světová šampiónka 2009 z Gangwonu Helene Olafsen se svým týmovým kolegou Stianem Sivertzenem, stejně jako Xavier Delerue (Francie), nový světový šampion v SBX Markus Schairer (Rakousko), David Speiser (Neměcko), Sandra Frei (Švýcarsko) nebo Zoe Gillings (Velká Británie).

I závod v U-rampě (HP) je pro domácí závodníky (Brad Martin, Crispin Lipscomb, Jeff Batchelor – stříbrný z MS 2009 Gangwon, Justin Lamoureux, Dominique Vallée) výzvou. Za USA startují další zvučná jména – snowboardová superstar Shaun White, Danny Kass, Kelly Clark a Hannah Teter. Řada dalších profisnowboardistů z Evropy, Oceánie a Asie doplní hvězdnou sestavu - Antti Autti a Peetu Piiroinen (oba Finsko), Mathieu Crepel (Francie) a Paulina Ligocká (Polsko) – to jsou jména těch, kteří něchtějí přijít o možnost závodit s nejlepšími na světě a vyzkoušet olympisjké tratě před nadcházejícími olympijskými hrami v roce 2010.

V paralelním obřím slalomu (PGS) budou jezdci jako Alexa Loo, Kimiko Zakreski, Matthew Morison nebo mistr světa 2009 Jasey-Jay Anderson (všichni Kanada) čelit silnému rakouskému týmu, který přiletí do Cypress ve složení Benjamin Karl (mistr světa 2009 v PSL), zlatá medailistka z Gangwonu Marion Kreiner a Doris Guenther (dvakrát stříbrná na MS 2009 v Gangwonu a zároveň vedoucí žena paralelního světového poháru). Dále se mezi bránami objeví Amelie Kober a Patrick Bussler (oba Německo), Nicolien Sauerbreij (Holandsko) a dvojnásobný stříbrný medailista z MS 2009 Sylvain Dufour (Francie).

Česká republika bude mít podle všeho velice silné zastoupení a obsadí všechny disciplíny:
-    HP -  Šárka Pančochová, Martin Černík a Jan Nečas
-    PGS - Zuzana Vojtěchová a Viktor Brůžek
-    SBX – Michal Novotný, Pavel Hejník, David Bakeš, Emil Novotný a Klára Koukalová

Program pro Cypress, Kanada – vše místní čas:


SBX
HP
PBS
Čtvrtek, 12.2.2009
kvalifikace - 10.00


Pátek, 13.2.2009
finále – 13.30


Sobota, 14.2.2009

kvalifikace  - 8.25

Neděle,15.2.2009

finale – 15.00
kvalifikace – 9.00finale – 13.00
Generálním partnerem reprezentace ČR ve snowboardingu je Telefónica O2 Czech Republic, a.s.