Alpbachtal Wildschönau

8místná kabinka Inneralpbach–Pechalm–Schatzberg propojí údolí Alpbach a Wildschönau

Tyrolská údolí Alpbach a Wildschönau spojí nová kabinková lanovka, čímž vznikne nový lyžařský gigant se 145 km sjezdovek. Ačkoliv se nově vytvořená houpačka pokřtěná Ski Juwel (Lyžařský drahokam) celkovou délkou sjezdovek přiblíží sousedním velkým areálům jako Skiwelt Wilder Kaiser nebo Zillertal, bude cílit spíše na návštěvníky hledající klidnější atmosféru. Horská vesnička Alpbach se svými dřevěnými chalupami patří k nejmalebnějším v Rakousku a rovněž v údolí Wildschönau převažují drobné vesničky.

Bad Kleinkirchheim

skipas pro děti do 12 let za 1 euro/den (v rámci balíčku pro dospělé)

V rámci akce Familien-Euro lyžují děti do 12 let při týdenním balíčkovém pobytu za pouhé 1 euro/den (cena balíčku pro dospělé od 699 euro/os.). Navíc je pro ně lyžařská nebo snowboardová výbava včetně denního servisu zdarma. Akce platí od 12. 1. 2013.

Hinterstoder Wurzeralm

10místná kabinka Hirschkogelbahn místo vleku

Kitzbühel

krytá 6sedačka Walde místo vleku a krytá 8sedačka Zweitausender místo staré sedačky

Kreischberg

nová červená sjezdovka Riegleralm

V sezóně 2012/13 bude otevřena nově vybudovaná červená sjezdovka Riegleralm a spolu s jejími odbočkami přibudou 4 km tratí. V horních partiích areálu zatím převažují vleky, ale od prosince 2013 bude v provozu nová 10místná kabinková lanovka, první svého druhu ve Štýrsku, která většinu tratí obsáhne.

Lofer

nová krytá 8sedačka Schwarzeck a nová modrá sjezdovka Schwarzeck

Montafon

expresní 6sedačka Hüttenkopfbahn místo 2sedačky (Golm)

Millstättersee

Kärntner Badehaus

Na podzim 2012 se otevírá první korutanský lázeňský dům se světem saun na břehu jezera Millstättersee, který bude v provozu v každém ročním období. Díky velkorysému prosklení lázeňský dům nabídne krásný výhled na jezero. Největší atrakcí je venkovní bazén (35 °C), v němž máte pocit, jako byste byli uprostřed jezera.

Obertauern

telemix Grünwaldkopfbahn místo kryté 4sedačky a krytá 6sedačka Hochalmbahn místo 4sedačky

Pitztaler Gletscher

8místná kabinka Wildspitzbahn místo pulzační lanovky Pitz-Panoramabahn

Kabinkovou lanovku Pitz-Panoramabahn na Pitztalském ledovci na vrchol Brunnenkogel (3 440 m) nahradila v říjnu 2012 moderní, pohodlná 8místná kabinka s vyhřívanými sedačkami. Na vrcholu stojí namísto dosavadní jednoduché kovové stanice designová budova i s kavárnou.

Saalbach Hinterglemm Leogang

krytá 6sedačka Wetterkreuzbahn místo vleku

Schladming – Planai

Planet Planai

Nový nástupní terminál s osobitou architekturou Planet Planai nabízí zařídít vše, co potřebujete pro svou lyžařskou dovolenou, a to na jednom místě (One-Stop-Shop) – rezervovat ubytování, koupit skipas, půjčit či uschovat lyže nebo objednat lyžařského instruktora. Nová parkovací budova WM-Park Planai zahrnuje 400 parkovacích míst přímo i prostorné zázemí pro velké akce. Nechybí tu ani dobíjecí stanice pro elektromobily.

Schladming Dachstein

Zipline

Na Stoderzinkenu se v únoru 2013 otevře nová adrenalinová lanová atrakce - Zipline. Trasa povede ze Stoderzinkenu v 1 600 m do Gröbmingu v 900 m n. m. a jejím vrcholem bude 2,5 km volné jízdy na laně ve vzduchu vysoko nad údolím. Rychlost může dosáhnout až 100 km/h a s těmito parametry zatím nemá jinde obdobu.

Stubai

BIG Family Homes Ubytovací zařízení BIG Family Homes poskytují pokoje se zařízením odpovídajícím potřebám dětí jako jsou dětské stoličky, kryty do elektrických zásuvek, dětské ložní prádlo, postýlky nebo přebalovací stoly. BIG Family Homes jsou vybaveny dětskými hernami v domě, restaurace nabízejí zdravé pokrmy, dětské porce, vysoké stoličky pro batolata i stravovací dobu přizpůsobenou dennímu rytmu dětí.

Stubaier Gletscher

krytá 8sedačka Rotadl místo 4sedačky

Velmi frekventovanou 4sedačkovou lanovku Rotadl v říjnu 2012 nahradila luxusní 8sedačka s vyhřívanými sedačkami.

nová expresní 4sedačka Daunjoch nová černá sjezdovka Daunjoch (délka 3,2 km, max. sklon 60 %) Na ledovci Stubai se nově lyžařům otevře lokalita ze sedla Daunjoch, která bude díky černé sjezdovce a volným terénům zajímavá hlavně pro náročnější lyžaře.

značené freeridové trasy (Powder Department)

V sezóně 2012/13 se otevře tréninkový lavinový park na Gamsgartenu a nově bude zmapováno 11 tras sjezdů volným terénem různého stupně obtížnosti. K dispozici bude veškeré lavinové vybavení, aktuální informace o freeridových podmínkách, freeridové mapy, které lze stáhnout do navigací GPS, nebo videozáznamy jízdy po jednotlivých trasách.

Tiroler Zugspitz Arena

8místná kabinka Familyjet místo vleku (Lermoos)

Villach a okolí

Kärnten Therme

V červnu 2012 se po kompletní rekonstrukci otevřely termální lázně ve Warmbadu u Villachu. Až 1 000 hostům je k dispozici 11 000 m2 plochy ve 4 podlažích. Nejatraktivnějším sektorem je FUN – vodní svět s atrakcemi (1 140 m2), kde kromě vnitřních i venkovních sportovních a relaxačních bazénů najdete „šílenou“ řeku, dva tobogány nebo širokou adrenalinovou skluzavku. Nechybí ani vodní svět s hrátkami pro nejmenší. Ve dvou nejvýše položených podlažích – v sektoru SPA – se rozkládá velkorysý svět saun (2 000 m2), parních lázní a relaxačními místnostmi, nechybí ani nabídka kosmetiky a masáží. FIT sektor je posilovnou s nejmodernějšími stroji, tréninkovými programy a kurzy.

Z hlubin země proudí do lázeňského komplexu 40 miliónů litrů termální vody s teplotou pramene 29,9 stupňů.

Dílo architekta Tituse Pernthalera z Grazu respektuje původního ducha stavby a přitom jej pojí s okolní krajinou, jíž dominuje hora Dobratsch. Hlavními motivy budov jsou rozeklané skály a denní světlo – skleněné stěny jej přivádějí přímo do interiérů. Vedle nosných prvků z oceli a betonu byly při stavbě použity světlé materiály jako stříbřitý křemenec, dřevo a vápenec.

Denní vstupenka pro dospělé platná do sektoru FUN stojí 19,50 euro, do sektorů FUN a SPA 28 euro. Dvě dospělé osoby s dítětem obdrží rodinnou vstupenku platnou v sektoru FUN za 45 euro.

Wildkogel

krytá 6sedačka Frühmesserbahn místo vleku

Zillertal Arena

krytá 6sedačka Kreuzwiesn X- Press místo vleku