Sexuální obtěžování ze strany samiček je přitom v říši hlodavců naprosto nevídané - radikální změna chování je důsledkem manipulace s geny, napsal švýcarský deník Le Temps.

Ukázalo se třeba, že samičky … v plodném období bývají značně neodbytné. Vyhledávají samce, snaží se je rozdráždit očicháváním genitálií, a když ani to nepomůže, zkoušejí se prosadit i agresivněji a mohou samce i pokousat… Ačkoli zatím expertům není jasné, jak může drobná genetická mutace mít natolik zjevné následky, přemýšlejí už o tom, jak výzkum aplikovat třeba u lidí…“ (Viz např. http://www.lidovky.cz/…/ln_veda.asp?… )

A jsme doma. Když se podíváte na mapu, není to z Ženevy přes Lausanne do Oberhofu, kde v Marc-Hodler-Hausu sídlí FIS, nijak daleko. Tento kout Švýcarska je prostě jedna malá vesnice a nic se tam neutají.

Když vám bude sedmdesát, představa mladé agresivní samičky, která se napřed zkusmo domáhá přímé interakce, aby poté, když si bude připadat nedostatečně uspokojená, fyzicky napadla vaši samčí chloubu (no já nevím, tak starou? ale holt mutantky jsou nymfomanky, jak zpráva také varuje, a zjevně nehledí napravo nalevo ani na věk), bude naprosto, ale naprosto a jednoznačně nepřijatelná. Vždyť by pak mohli dopadnout jako ti ženevští chudáčci: „samečci mají různá zranění v oblasti pohlavních orgánů“.

Dokud si Lindsey pouze ohlodávala svého nehodného manžela Thomase, byl relativně klid. Po jejich rozvodu ale přituhlo. Nespoutaná balkánská samička Tina si už minulou zimu taky začala nadstandardně dovolovat, podobně jako taliánskošvýcarská Lara. Mrchy. Tohle, pánové, už začíná být vážné. Žádné okusování, kapišto?

(také ohrožený sameček) Ivan Sosna

Diskuzní vlákno pod článkem zahrnuje všechny příspěvky a komentáře k Lindsey Vonn.