V okolí vrcholu Ochsenkopf si přijdou na své nejen lyžaři na sjezdovkách, ale i běžkaři, bruslaři nebo milovníci výletů na sněžnicích – hornatá krajina se dvěma výraznými tisícimetrovými vrcholy je všestrannou zimní turistickou oblastí.

Jeden vrchol pro všechny

Ochsenkopf (1 024 m) je druhým nejvyšším vrcholem Smrčin (Fichtelgebirge) se sněhově spolehlivou sezónou od prosince do začátku dubna, jejíž délku jistí sněžná děla. Vrchol obepínají kolem dokola vesničky Bischofsgrün, Fichtelberg, Mehlmeisel a Warmensteinach. Po severním a jižním svahu vedou dvě hlavní sjezdovky, s délkou 2,3 km a 1,9 km nejdelší v severním Bavorsku. Na start sjezdovek vás rychle vyvezou pohodlné dvě dvousedačkové lanovky s bublinou z Bischofsgrünu nebo z Flecklu. Na sever míří ta delší, středně náročná zasněžovaná z obou sjezdovek, na jih pak lehká trať. Celá hora je přitom příhodná jak pro začátečníky, tak rodiny. Sněhově velmi spolehlivé jsou díky severovýchodní orientaci svahu a zasněžování i tratě v Mehlmeiselu nedaleko odtud, kde si můžete sjezdování zpestřit sáňkařskou dráhou.

Nedotčená příroda láká i k alternativním zimním aktivitám. Jezero Fichtelsee, které leží mezi tisícovkami Schneeberg (1 053 m) a Ochsenkopf, slouží v létě pro osvěžení a v zimě, když zamrzne, láká bruslaře nebo příznivce metané. Kdo má rád klid, může se po upravených stezkách vydat do zasněženého lesa na sněžnicích. Po upravených cestách se mohou k vrcholu vydat v zimě i pěší – na Ochsenkopfu je pak čeká výstup na rozhlednu a hlavně horská restaurace se svými vydatnými franckými specialitami.

Běžkaři mohou využít husté sítě 100 km upravených stop, a to jak klasických, tak pro bruslení. Bílé stopy vedou plochým terénem po úpatí hor, ve středních polohách jsou pak i náročnější okruhy a nejzdatnější mohou vystoupat až na vrchol Ochsenkopfu. Dvě osvětlené stopy prodlužují běžkařům jejich vyžití až do 21 hodin večer. Ve Wagenthalu a v zimním sportovním centru Bleaml Alm jsou i závodní a zasněžované okruhy.

Slavnostní start sezóny s bohatým doprovodným programem je naplánován na víkend 14. až 16. prosince 2012.


Více informací:
Ochsenkopf Tourismus
tel.: +49 (0) 9272 97032
e-mail: info@erlebnis-ochsenkopf.de
www.erlebnis-ochsenkopf.de