V nadmořské výšce od 1 000 do 1 600 m n. m. se v pahorkaté krajině s krásnými výhledy nedaleko Tegernsee rozkládá lyžařská oblast Spitzingsee s hlavním areálem okolo vrcholů Stümpfling a Rosskopf a dalšími lanovkami a vleky na protilehlých svazích Taubensteinu. Celkem 16 lanovek a vleků obsluhuje malé eldorádo tratí všech obtížností.

Jedním z největších a kompletně propojených lyžařských areálů Německa je s 21 lanovkami a vleky Sudelfeld u Bayrischzellu. Nepatří mezi nejmodernější, převažují v něm hlavně vleky, přesto má mnoho věrných návštěvníků, kteří jej vyhledávají nejen kvůli sjezdovkám, ale i útulným horským chatám. Za dobrých sněhových podmínek skýtá Sudelfeld i příjemné volné terény. Oba lyžařské areály – Spitzingssee a Sudelfeld – jsou součástí lyžařské oblasti Alpen Plus, zahrnující pět středisek v Bavorsku a Tyrolsku s celkem 160 km sjezdovek a společným skipasem.

Zapomenutý Wendelstein

Fantastické výhledy na hradbu Alp a genius loci láká sportovní lyžaře na svahy výrazného skalního vrcholu Wendelstein, odkud se do údolí spouštějí dlouhé sjezdovky včetně volných a boulových terénů. Vzhůru jezdí z jedné strany visutá kyvadlová kabina a z druhé zubačka. V horních partiích jsou i dva vleky s příjemnými středně náročnými sjezdovkami.

Na běžky i brusle

Prázdninová oblast Tegernsee Schliersee ale nabízí mnohem víc než jen několik lyžařských areálů s pár sjezdovkami.

Pohledná zimní krajina je velkým lákadlem i pro běžkaře, aby se vydali do bílých stop. Jen v Bayrischzellu se udržuje na sto kilometrů stop, kde si vhodný okruh najdou jak začátečníci, tak profesionálové, kteří potřebují trénovat – oblast je oficiálním výcvikovým centrem německého lyžařského svazu a stopy se vinou i ve výškách přes 1 000 m n. m. Divoce romantické jsou běžecké tratě v Kreuthu, profilově rozmanité u Miesbach, nedotčenou přírodu a výhledy si zase užijete kolem Leitzach u Fischbachau.

Bohaté možnosti vyžití mají v alpské oblasti kolem jezer Tegernsee a Schliersee i milovníci bruslení, velkou tradicí tu má i metaná. Ta je ideálním sportem pro dlouhé zimní večery s přáteli při svařeném víně. Osvětlená přírodní kluziště jsou v Bad Wiessee, Kreuthu, Rottbachu-Eggernu nebo v aréně na Tegernsee. U jezera Schliersee je k dispozici přírodní kluziště ve Freudenbergu nebo v nedalekém Bayrischzellu. V případě nepřízně počasí se dá spolehlivě bruslit v kryté hale v Miesbachu a na stadionu v Holzkirchenu. Za vydatných mrazů lze bruslit i přímo na jezerech.
Klidnější povahy určitě zaujmou projížďky s koňským spřežením, při nichž mohou zažít v zasněžené krajině romantickou atmosféru jako z filmu. Přitom je bude hřát tlustá deka a později i svařené víno nebo sladké Kaiserschmarren v bavorské hospůdce.Více informací:
Tourismusverband Alpenregion Tegernsee Schliersee e.V.
Hauptstrasse 2
83684 Tegernsee
tel.: +49 (0) 8022 9273890
e-mail: info@tegernsee-schliersee.de
www.tegernsee-schliersee.de