Skvěle předvedl cit pro skluz a umění nechat lyže jet, což je v jednom z nejrovinatějších závodů kalendáře alfou a omegou celé jízdy. V žádném případě nešlo o náhodné vítězství, Svindal vyhrál jeden z tréninků a formu potvrdil i v závodě. Od prvních mezičasů sjezdu bylo jasné, že Nor má perfektně připravené lyže a potvrzuje znalost této trati, kde v minulých letech často trénoval i dva týdny před závody. Do nedělního super-G nastupoval jako jeden z nejžhavějších favoritů posilněn sobotním vítězstvím a také Malým globem z loňské sezony. Jistě si vzpomínáte na úchvatný souboj o titul do posledního závodu mezi Svindalem a Cuchem. Dvojité vítězství katapultovalo sympatického rodáka z Loerenskogu do čela celkového pořadí.

Bohužel závodní víkend vůbec nevyšel jedinému českému zástupci Ondřeji Bankovi, který v sobotním sjezdu skončil předposlední a v neděli už nestartoval. Jádro pudla tohoto neúspěchu bylo zakopáno v zákulisí. Už od začátku sezony Ondra bojoval s lyžemi na rychlostní disciplíny. Lyže nejely, nedržely a Bany se na nich necítil jistě. Důvod byl prostý. Vrchní servisman od Elanu nedal Ondrovi konkurenceschopné lyže a tak neměl český reprezentant šanci bojovat o dobré umístění. Na prvním mezičase ztrácel Bank propastných 8 desetin. Zatímco závodníci, kteří se pohybují kolem něj, ztráceli maximálně desetiny 4. Česká výprava nakonec rozhodla, že za těchto podmínek nemá cenu startovat v super-G a tak Bany v neděli na startu chyběl. Doufejme, že pro následující závody v Beaver Creeku se situace zlepší a Ondra bude zase moci bojovat o body do SP.

Ženy sváděly tuhé boje na náročné trati Lower Ruthie´s Run ve slalomu a obřím slalomu. Víkend se vydařil duu Mazeová Zettlová, které jsou také ve vedení celkového bodování. Kdo zklamal, byla domácí superstar Lindsey Vonnová. Až 21. místo v „obřáku“ byl výsledek, který nikoho nepotěšil, ale do jisté míry ani nepřekvapil. Vonnová v minulých týdnech prodělala střevní virózu a zhubla 6 kilo. Tréninkové manko i únava na její jízdě byly patrné. Vše trápení americké krásky vyústilo v rozhodnutí nestartovat ve slalomu a šetřit se na Lake Louise. Uvidíme, v jakém rozpoložení dorazí největší favoritka rychlostních disciplín do Kanady.

Přímé přenosy startují v pátek na Eurosportu.

Diskuzní vlákno pod článkem zahrnuje všechny příspěvky a komentáře ke Světovému poháru v alpském lyžování 2012/13