Freerider Robin Kaleta, sjezdař Ondra Bank a skikrosař Tomáš Kraus chtějí na jeden film zaznamenat hlavní linky svých životů. A to v některém z top resortů Evropy nebo světa. Ideální by byla Aljaška – dá se říci lyžařský ráj, kam vlastně vždy spěje úsilí každého z nich. Jenže vydat se na Aljašku není zadarmo. I bez nároků na odměnu – jsou to přeci jen profesionálové – to vyjde na dobrých několik set tisíc. Kluci se tedy rozhodli pokusit se zajistit část financování od svých fanoušků – jejich zájem rozhodne, kam a s jakým cílem se hvězdné trio skutečně vydá.

Robin k tomu říká: „S Tomášem Krausem a Ondrou Bankem jsme se rozhodli natočit film o freeridingu. Po skončení závodní sezóny se vydáme za prašanem a šlapáním a nasbíráme materiál na dokument, který představí Tomáše a Ondru v pro ně nezvyklých situacích.“

Na podobný projekt ale není v poslední době snadné získat peníze od sponzorů. Kluci se proto rozhodli pro jeho spolufinancování využít crowdfundingovou platformu hithit.cz, díky níž se kdokoliv z vás může na našem projektu spolupodílet. Tím, že si nyní koupíte některý z benefitů, projekt podpoříte a současně za svoji podporu něco dostanete.
Nejmenší příspěvek je pohlednice z Aljašky, samozřejmě všemi podepsaná. Ta vyjde na 200 Kč – to není moc, ne? Za 300 Kč dostanete DVD, za 400 Kč DVD a plakát, za 800 Kč navíc vstup na párty, za 3 000 Kč ještě osobní dík v titulcích.
Za 8 tisíc Kč vás pak kluci vezmou na společnou předpremiérovou večeři (jídlo si ale trochu nepochopitelně budete muset platit sami).
No a za 50 tisíc korun už pojedete s klukama na hory a dokonce vám jejich kameraman natočí osobní lyžařský profil (tentokrát je to naopak all inclusive).

Kluci věří, že i u nás se najde dostatek lidí, kteří rádi podpoří to, co se jim líbí. „Principiálně máme všichni tři problém se škemráním o peníze, ale způsob crowdfundingu, kdy vlastně dopředu prodáváme něco, co teprve vznikne, a současně dáváme lidem možnost mít dobrý pocit z toho, že přispěli k realizaci něčeho, čemu fandí, se nám dost zamlouvá“, dodává Robin.

Každopádně, chcete-li podpořit českou lyžařskou kinematografii, podívejte se na www.hithit.czUkázka videa Aljaška v prašanu, na kterém se podíleli Robin Kaleta s Tomášem Krausem (a k tomu i Michal Novotný a Martin Černík):