Lyžařský areál Jenner je hlavním a jediným magnetem pro pokročilé i náročné lyžaře v okolí Berchtesgadenu, zatímco zbývající čtyři areály jsou vyhledávané začátečníky a rodinami. Je zde pouhých 8 km sjezdovek, zato 5,1 km dlouhý a kompletně zasněžovaný sjezd z vrcholu až do údolí je jedním z nejdelších v severovýchodní části Alp.

Na terase horské chaty můžete spočinout na horní stanici lanovky, po cestě do údolí v horské chatě Mitterkaseralm anebo v chatě Dr.-Hugo-Beck-Haus, která je dostupná pěšky kousek od mezistanice lanovky. Na chatě lze i přenocovat. Každý čtvrtek je tradičním místem srazu skialpinistů.

Po stopách světové šampionky v obřím slalomu Kathrin Hölzl se můžete vydat v areálu Götschen v Berchtesgadenu. Zde zkouší budoucí německé lyžařské hvězdy své první obloučky už od tří let. Univerzální rodinný lyžařský areál je i hostitelem mnoha lyžařských a snowboardových závodů. Díky nádherným výhledům je oblíben lyžařský areál Hochschwarzeck v Ramsau. Rodiny s nejmenšími dětmi pak vyhledávají malé areálky Gutshof am Obersalzberg anebo Rossfeld Zinken v Oberau.

Celá oblast Berchtesgadener Land nabízí 27 sjezdovek až do výše 1 800 m n. m. Šestidenní skipas pro celou oblast Berchtesgadener Land s jedním vstupem do termálních lázní Watmann Therme stojí 146 eur.

Více informací:

Berchtesgadener Land Tourismus
Bahnhofplatz 4
83471 Berchtesgaden
tel.: +49 (0) 1805 865200
info@berchtesgadener-land.com
www.berchtesgadener-land.com