Skiareál s novým snowboardovým parkem se veřejnosti otevře 22. prosince 2012. Už 26. prosince pořádá Annaberg velkou akci pro děti. Malí lyžaři budou mít sjezdovky k dispozici zdarma a mohou se těšit také na závody.


Starší vlek v lyžařském areálu Annaberg letos prošel velkou modernizací a bude protažený o dalších 100 metrů. Vlek nyní měří celkem 750 metrů a obsluhuje tři 800metrové sjezdovky. Jeho kapacita se zvýší na 1 200 osob za hodinu a nově bude vyjíždět hned od parkoviště.


V areálu také přibude třetí sjezdovka. Ta se začne upravovat - pohledem zespodu - na pravé straně vleku a bude vhodná pro méně náročného lyžaře. Na mapách ji označuje modrá barva. V její horní části vyrostou také profesionální překážky určené pro snowboard a freestyle.


Na parkovišti, které bylo zvětšeno a upraveno, stojí další novinka - budova se zázemím – toaletami, občerstvením, přibyla také půjčovna snowboardového a lyžařského vybavení. Investovalo se i do dalšího zasněžování.


Na změny se mohou těšit rodiny s dětmi a začátečníci, pro které tu dokončují nové lyžařské dětské hřiště. Společnost Annaberg s.r.o. investovala do nákupu 40 metrů dlouhého pojízdného „koberce“.


Další novinkou je také lyžařský kolotoč, který lyžaři znají z alpských středisek. Děti zde mohou trénovat stabilitu na lyžích. Na jeho ramena lze zavěsit i duše na snowtubing a děti povozit. Objeví se tu také kratší 50 metrů dlouhý vlek i malý svah určený pro děti na sáňkách a bobech.


Milovníci rychlé jízdy si mohou na kratší slalomové trati u vleku změřit svůj čas.


Aktuální podmínky ve středisku Annaberg v Andělské hoře bude díky online kamerám možné od letošního roku každý den sledovat v pořadu Panorama na ČT 2.


Vlek v Annabergu vyjíždí do nadmořské výšky 850 metrů a končí v sousedství barokního poutního kostela svaté Anny.


U horní stanice začínají upravované běžecké stopy a za dobrého počasí jsou odtud vidět i Beskydy.

www.annaberg.cz

Rekreačně sportovní zábavný park Andělská Hora ve Slezsku byl financován z projektu Rop Nuts II Moravskoslezko 2007-2013.