I proto, že v redakci považujeme skialp nebo skitouring za jednu z nejkrásnějších a nejemotivnějších lyžařských aktivit, chceme se podílet na podpoře jeho rozvoje. Věnujeme mu pravidelný blok ve SNOW, pořádáme SNOWfest (Hudy SNOWfest, pardon) a jsme partnerem největší skialpové promo akce – Hudy SNOWtour. A právě o té bude řeč nyní.

Dá se říci, že Hudy SNOWtour je dokonalá příležitost, jak se seznámit se skialpem. Nepotřebujete k tomu skoro nic, jen trochu zaujetí a času. Nový sport okusíte s novou kvalitní výbavou zapůjčenou zdarma a v doprovodu profesionálních vůdců (opět zdarma). Mimochodem takový den s guidem UIAGM stojí v Alpách třeba 400 švýcarských franků, tedy to není nic levného. Na Hudy SNOWtour si od nich navíc odnesete ještě nadstandardní nálož know-how, když vám sdělí odpovědi na všechny možné dotazy související jak s vedením túr, tak třeba s výbavou, nebo budete společně hledat oběť v lavině. Hudy SNOWtour je vlastně jakýsi skialpový workshop, jehož cílem je předvychovat budoucí adepty tohoto sportu. Nebo přinejmenším naznačit jeho krásy.
Samozřejmě tímto jedním dnem se z člověka nestane zkušený horal. Jako první krok je to ale skutečně mimořádná šance. Pokračovat v kariéře pak můžete třeba na SNOWfestu, kde jsou tč. poslední čtyři volná místa!

A jak je vlastně letos Hudy SNOWtour koncipována?

HUDYsport se svým našlapaným kamionem navštíví 8 středisek v Čechách a na Slovensku. NOVINKOU pro rok 2013 je délka zastavení. V každém středisku HUDY kamion se svým programem zůstane celý víkend a tam můžete:

Testovat skialpové lyže a vybavení

- Lyže a hůlky Black Diamond, La Sportiva lyže a lyžáky, vyhledávače MAMMUT, batohy Deuter

Vyhledávat v lavině

  • Jedná se o vyhledávání zahrabaného vyhledávače v určeném prostoru (čtverec cca 20 x 20 m) na čas. Stopky se zastaví až v případě pozitivní sondy, tedy v okamžiku, kdy lavinová sonda dotykem se speciální podložkou, která je spojena s vyhledávačem, zaznamená nález.


Vyrazit na túru s horským vůdcem UIAGM

  • Jedinečná příležitost vyrazit na svoji první túru s těmi nejlepšími. Horský vůdce s licencí IFMGA je někdo, kdo má nejvyšší kvalifikací na světě pro vedení lidí v horách, ať už při lyžování, lezení či alpinismu. Horští vůdci mají mnoho různých podob – co však mají všichni společné, je jejich nadšení pro hory.


Půjčit si freerideové lyže La Sportiva, hole Black Diamond.

Zúčastnit se nočního skialpového závodu La Sportiva Night Work nebo Skialpového rallye sprintu.

Prohlédnout si novinky ve vybavení pro pro freeridové a skialpové lyžování z HUDY zimní kolekce.

Vyhrát spoustu cen (La Sportiva, Diamir, Icebreaker a Deuter).

Seznam středisek a podrobný program včetně registrace naleznete na

www.hudy.cz/snowtour