Čtěte také nový on-linový magazín Dolomity

Ani letos se nezastavila modernizační smršť, která lyžaře rozmazluje stále pohodlnějšími a sofistikova­nějšími lanovkami. Na sjezdovce Belvedere nahradí 15místnou oválnou kabinku nová, rovněž 15místná, ovšem s o 20 % vyšší přepravní rychlostí (6 m/s namísto 5 m/s) a s připojením na internet (wi-fi) po celé trase lanovky, které bude samozřejmě zdarma.
Hledejte zajímavé tipy na ubytování v Jižním Tyrolsku
Ovšem nejzajímavější novinka čeká přímo na vrcholu, kde je tak trochu nenápadně schovaná – jedná se o nové, v pořadí již šesté muzeum světoznámého horolezce Reinholda Messnera. To je z velké části ukryté pod zemí, z níž vykukuje jen svými panoramatickými okny. Jeho expozice se věnuje – jak jinak – horám. A horolezectví včetně jeho dávných podob. Messner si Kronplatz zvolil jako místo pro své poslední muzeum i proto, že hora stojí na pomyslném rozhraní kultur – germánské, středomořské a prastaré zdejší ladinské. Všechny se zde střetávají a žijí v symbióze – stejně jako by tomu mělo být mezi horolezci. O nic méně pozoruhodná není ani samotná stavba z prkna architektky Zahy Hadid. Objekt je složen z 380 betonových kusů, z nichž žádné dva nejsou zaměnitelné. V celé budově, jak je u Zahy Hadid zvykem, nenajdete žádné pravoúhlé linie.

Specialita Kronplatzu

Až budete chtít utéct z mumraje na nejdokonalejší lyžařské hoře Jižního Tyrolska, vydejte se severním směrem do údolí Tauferer Ahrntal/Valli di Tures e Aurina, kde jsou ve vysokohorských kotlinách ukrytá dvě malá, poklidnější lyžařská centra, nadprůměrně dobře zásobená přírodním sněhem – Speikboden a Klausberg.


www.kronplatz.com
Více informací najdete na:


http://suedtirol.info/cs


http://www.facebook.com/jiznityrolsko
Aktuální informace o lyžování na Kronplatzu (sníh, počasí, webkamery, reporty) na SNOW.cz