Bouřňák má přitom nejenom černý „slalomák“, ale i lehčí sjezdovky, které zabaví každého lyžaře. Pro děti je zde připravené dětské centrum s vlastním vlekem.

Na vrchol Bouřňáku vás vyveze kotva nebo rychlá poma. V areálu je několik možností občerstvení. My vyzkoušeli to u dojezdu „slalomáku“, kde si můžete vybrat z nabídky studených i teplých nápojů a potěší i klasické pochutiny od tatranek po párek v rohlíku. Toalety najdete rovněž zde, a i když jsou poněkud staršího vzezření, jsou plně funkční a vytápěné.

Svah je denně strojově upravován a rolba ho přelízne i v pauze před večerním lyžováním. Doporučuji být u turniketu chvilku před osmnáctou hodinou, kdy začíná večerní lyžování, a užít si naměklejší manšestr na slalomáku. Opravdu dlouho jsem si jízdu v Čechách tak neužil! Pozor, večerní lyžování je ale v provozu jen v určité dny (nejčastěji úterý, pátek a sobota), takže je nutné sledovat www.scbournak.cz/aktuality.Areál je vybaven automatickým zasněžováním, které zajišťuje dostatek sněhu i v nepříznivých klimatických podmínkách. Bouřňák je co do sjezdovek jedno z nejhezčích příměstských středisek a doufejme, že se bude rozvíjet a časem zde najdeme třeba i lanovku. Cena celodenního skipasu 380 Kč a děti do osmi let jezdí zdarma. Dvě hodiny stojí 200 Kč.

Školu, servis a půjčovnu najdete hned u parkoviště v Mikulově.


I během večerního lyžování se mohl každý rozcvičit na lyžařském trenažéru, který byl jedním z lákadel oranžového stanu SNOW. Kromě toho v chladném počasí zahřály nealkoholické nápoje Hotfruits a sladká kukuřice Bonduelle od našich partnerů, kteří se opět rádi připojili ke SNOW tour. Zajisté nepřehlédnutelným doplňkem, který hřeje, byly kulichy Coolich od dalšího z partnerů, které si bylo možné na stánku SNOW vyzkoušet i zakoupit. Oči chránil, náladu zvedal a peněženku hřál nespočet lyžařských brýlí značky DR.ZIPE, které jsou v rámci SNOW tour v akční nabídce. Budeme se těšit, že se uvidíme na další zastávce SNOW tour!

Tip: Lyžařům, kteří bydlí v okolí Prahy a fandí černým sjezdovkám, doporučuji na večerní lyžování vyrazit určitě spíše sem než třeba na Liberec.