*„Zimní sezóna bývala poznamenána velmi malým počtem přijíždějících turistů. Z tohoto důvodu vznikl v roce 2003 záměr města Zlatých Hor zatraktivnit region i v zimě. Vznikl tak projekt lyžařského areálu na Příčné hoře. Projekt byl rozdělen do dvou etap. První etapu město Zlaté Hory dokončilo v roce 2007. K realizaci je připravena druhá etapa, jejíž součástí jsou další sjezdové tratě s lanovou dráhou na vrchol Příčné hory. Hlavní sjezdovka bude mít délku cca 1 350 m s převýšením 346 m. Město Zlaté Hory hledá investora tohoto projektu,“* uvádí starosta Zlatých Hor Milan Rác.

Lyžařský areál Příčná se nachází ve Zlatých Horách na severní patě Příčné hory (975 m n. m.) tři kilometry od polských hranic v těsné blízkosti komunikace II. třídy Jeseník - Zlaté Hory - Krnov - Opava - Ostrava.
Parkování je bezplatné bezprostředně u nástupní stanice čtyřsedačkové lanové dráhy.

Lanová dráha Doppelmayr je vybavena rozběhovým pásem a její přepravní kapacita činí 2 400 osob za hodinu. „Díky modernímu vybavení nemusí návštěvníci čekat v dlouhých frontách, mohou si řádně zalyžovat. Povrch sjezdovky může být zasněžován umělým sněhem a je pravidelně upravován rolbou. Sjezdovka má v celé své délce osvětlení, které umožňuje večerní lyžování. Ve skiareálu se nachází půjčovna veškerých lyžařských potřeb a lyžařská škola společnosti SUN SKI Jeseník. Nejmenší návštěvníci mohou využít dětský svah u nástupní stanice s dětským vlekem.“Provozní doba je v pondělí – pátek od 9 do 16 hodin a ve čtvrtek – neděle navíc od 17 do 20 hodin.

www.skipricna.cz