Význam závodu se rozšiřuje, a to přesně tak, jak si organizátor přeje. Na jedné straně se rozrůstá skupina výborných závodníků, na straně druhé jsou patrné silné početní přírůstky i z lyžařů kategorie hobby. Od příští sezóny se tak patrně již přikročí k vydávání startovních čísel podle výsledků z předchozího ročníku.

Trať postavil Aleš Krýzl (tatínek Kitana), a to tentokrát s důrazem na bezpečnost. Celá trať byla příjemně otevřená a rychlá, jen před koncem čekaly na závodníky čtyři zavřené branky, které prověřily techniku a všechny výrazně zpomalily. Celkově i díky nim poklesla průměrná rychlost nejrychlejšího oproti minulému roku o 10 km/h (průměrné rychlosti jsou uvedeny u každého jednotlivého jezdce ve výsledkové listině).
První kolo zdolal nejrychleji Radim Palán, z žen pak Markéta Karlová.

Opravné jízdy se jely na téže trati, nicméně ta závodníkům už zrychlení nedovolila – nikdo ze startujících v opravných jízdách nezajel raychleji a do finále postoupila čtveřice prvních mužů z kola prvního a stejně tak i první dvě dámy.

Že se ale dá jet ještě rychleji, dokázal Radim Palán, který zajel vůbec nejrychlejší jízdu až v konečném finále (postupovali 4 nejrychlejší muži a 2 ženy). Radim se tedy stal celkovým vítězem. Za ním se seřadili Petr Mudra (ztráta 1,2 vt.), Adam Císař (2,27) a loňský vítěz Petr Suchánek, který ve finále doplatil na poslední uzavřenou branku a upadl.

Z žen si finále zopakovaly obě loňské finalistky, Renáta Radová a Markéta Karlová. Zvítězila tentokrát Markéta s náskokem 3,2 vteřiny. Pro zajímavost, její ztráta na nejrychlejšího muže byla 3,7 vt.

Děkujeme všem účastníkům a těšíme se za rok na třetím Dark SNOW Monínec!


Výsledky první kolo ženy

Výsledky opravné jízdy ženy

Výsledky finále ženy

Souhrnná tabulka všech výsledků


Výsledky první kolo muži

Výsledky opravné jízdy muži

Výsledky finále muži

Souhrnná tabulka všech výsledků


Další snímky od kolegy z diskuze Alva ze závodu Dark SNOW Monínec naleznete v samostatné fotogalerii.