AquaCity Poprad – luxus jde i ekologicky

Komplex AquaCity je unikátní ekologický koncept, který staví v první řadě na termální vodě a energii v ní ukryté. Tu pak kombinuje s energií solární, takže ve výsledku je celý luxusní komplex s mnoha energeticky náročnými zařízeními téměř energeticky soběstačný!

Tepelnou energii získává 1 300metrovými vrty z podzemních geotermálních jezer na úpatí Tater a energii z vody vysaje na maximum. Ta se pak ochlazená vrací zpět do přírody, do řeky Poprad. Díky kombinaci technologií vedoucích k trvalé udržitelnosti je AquaCity držitelem prestižního ocenění World Travel Awards za rok 2007 a 2008 jako „Nejekologičtější středisko na světě“ a dalších ocenění v oboru zelených technologií.

Ale pojďme k vodě. Aquapark zahrnuje nejrůznější venkovní a vnitřní termální a relaxační bazény – sám udává na 350 vodních atrakcí. Největším relaxačním bazénem a centrem celého vodního světa je Blue Sapphire, velký bazén, kde se každý večer koná velká tamní atrakce – barevná 3D laserová show, projekce na 9 metrů vysokou vodní stěnu. Show stačí shlédnout jednou, zatímco do bazénu Blue Diamond se budete vracet – je tam vodní bar s barovými stoličkami pod vodou, kde si lze míchaný drink vychutnávat přímo v teplé vodě.

Další nálož relaxace nabízí tamní wellness (tzv. vitální svět). Tam poznáte, co je to květinová nebo solná lázeň, můžete regenerovat v saunách a využít klasické či thajské masáže a další péči. Neobvyklou a zajímavou procedurou je pak kryoterapie.

www.aquacity.sk
Tatralandia – největší z velkých

Celoroční zábavní termální aquapark je největším resortem vodní zábavy na Slovensku. A jako každý podobný i on sdružuje mnoho funkcí od vodních hrátek po ubytování. Tatralandia je vzdálená pouhých 15 km od lyžařského střediska Jasná, v zimní sezóně tam jezdí skibus, který vozí hosty ubytované v Holiday Village Tatralandia zdarma, i proto stojí Tatralandia za pozornost českých lyžujících rodin. Ať už ale budete bydlet kdekoli, dvou- a vícedenní skipas z Jasné můžete místo jednoho dne lyžování uplatnit jako vstupenku do aquaparku, využít lze rovněž Slovakia Super Skipas.

Termální vrt proudí z hloubky 2 500 m s teplotou vody 60,7 °C a blahodárnými účinky na pohybové a dýchací ústrojí. V celém areálu je devět celoročních bazénů s teplotou vody až 38 °C. Pro děti představuje velkou atrakci vodní tropický komplex na Ostrově pirátů z Karibiku, pro dospělé saunový svět s 16 nejrůznějšími druhy saun a masážních koupelí.

www.tatralandia.sk
Thermal Park Bešeňová

Termální park Bešeňová je dalším významným a moderním komplexem nabízejícím vedle wellnessu a relaxace v termální vodě i ubytování. V areálu se nachází 13 venkovních a 3 vnitřní bazény, přičemž teplota vody se pohybuje od 26 do 39 °C. Horká železitá voda vyvěrá z hloubky 1 897 m s teplotou 60,5 °C a obsahuje vápník, hořčík, draslík, železo, mangan, sírany a další minerály. Léčivé účinky vykazuje na pohybové a dýchací ústrojí, má kosmetické účinky a pomáhá při léčbě urologických potíží. V areálu je samozřejmě množství dalších atrakcí jako tobogány, které ocení zejména děti. Součástí komplexu je ale i wellness a spa centrum, nejmodernější sauny a aromaterapie, hydromasážní sprchy, whirlpool, tepidárium, masáže, rašelinové kúry, což ocení zase spíše maminky a tatínkové. V areálu je možné se ubytovat jak v hotelových pokojích, tak v apartmánech. Plány na další rozšiřování Bešeňové jsou velkolepé, v nejbližší době by se mělo veřejnosti otevřít třeba delfinárium.

www.aquapark-besenova.com
Vzniklo ve spolupráci se Slovenskou agenturou cestovního ruchu.

www.slovakia.travel